ერევანში სნუპ დოგის კონცერტი გადაიდო
ცნობილი ამერიკელი რეპერის სნუპ დოგის კონცერტი, რომელიც 23 სექტემბერს ერევანში იყო დაგეგმილი, გადაიდო.
კონცერტის ორგანიზატორმა კომპანია Doping Space-მა განაცხადა, რომ სომხეთის მთავრობამ მათ აცნობა კონცერტის გადადების თაობაზე გადაწყვეტილების შესახებ.
კომპანიამ მკაცრად დაგმო „აზერბაიჯანის მიერ 19 სექტემბერს ჩადენილი ფართომასშტაბიანი აგრესია და დანაშაული“.
"სამძიმარს ვუცხადებთ დაღუპულთა ოჯახებს და დაშავებულებს სწრაფ გამოჯანმრთელებას ვუსურვებთ“, - ნათქვამია განცხადებაში.
კომპანიამ ბოდიში მოუხადა ყველას, ვინც კონცერტზე დასწრებას აპირებდა და განაცხადა, რომ კონცერტის ახალი თარიღების შესახებ ინფორმაციას მალე გაავრცელებს.

Концерт рэпера Snoop Dogg в Ереване отложили
Концерт известного американского рэпера Snoop Dogg, запланированный на 23 сентября в Ереване, перенесен.
Об этом сообщила компания-организатор концерта Doping Space, отметив, что правительство Армении сообщило им о решении перенести концерт.
Компания решительно осудила «широкомасштабную агрессию и преступления, совершенные Азербайджаном 19 сентября».
«Мы выражаем соболезнования семьям погибших и желаем скорейшего выздоровления раненым», – говорится, по информации "Эза Кавказа", в сообщении.
Компания также извинилась перед всеми, кто собирался присутствовать на концерте, сообщив, что информация о новых сроках концерта будет представлена в ближайшее время.