ბორელი ზურაბიშვილთან შეხვედრის შემდეგ: ჩვენ მხარს ვუჭერთ ძლიერ ინსტიტუტებს, რომლებიც ერთად მუშაობენ ევროკავშირის მომავლისკენ წინსვლისთვის
08/09/2023 13:07:46 პოლიტიკა
ევროკავშირის უმაღლესი წარმომადგენელი საგარეო საქმეთა და უსაფრთხოების პოლიტიკის საკითხებში ჯოზეფ ბორელი საქართველოს პრეზიდენტ სალომე ზურაბიშვილთან შეხვედრას სოციალურ ქსელში ეხმიანება.
"კარგი შეხვედრა მქონდა პრეზიდენტ ზურაბიშვილთან, განვიხილეთ საქართველოს გზა ევროკავშირისკენ და უსაფრთხოების კუთხით რეგიონში არსებული ვითარება. საქართველო ჩვენი ძლიერი პარტნიორია. ჩვენ მხარს ვუჭერთ ძლიერ ინსტიტუტებს, რომლებიც ერთად მუშაობენ ევროკავშირის მომავლისკენ წინსვლისთვის", – წერს ბორელი სოციალურ ქსელში.
რაც შეეხება საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციას, უწყებამ შეხვედრის შესახებ მხოლოდ კადრები გაავრცელა.

Жозеп Боррель - У меня была хорошая встреча с президентом Грузии, мы говорили о пути Грузия-ЕС и ситуации с региональной безопасностью
08/09/2023 13:07:46 Политика
«У меня была хорошая встреча с президентом Грузии Саломе Зурабишвили, мы поговорили о пути Грузия-ЕС и ситуации с региональной безопасностью», — пишет, по информации Общественного вещателя Грузии, в соцсети верховный представитель Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель.
По словам Борреля, Грузия является сильным партнером Евросоюза.
«У меня была хорошая встреча с президентом Грузии Саломе Зурабишвили. Мы говорили о пути Грузия-ЕС и ситуации с региональной безопасностью. Грузия – наш сильный партнер. Мы поддерживаем сильные институты, которые вместе работают над прогрессом на пути к европейскому будущему Грузии», — пишет Жозеп Боррель.