ირაკლი ღარიბაშვილი: "ჩვენი მნიშვნელოვანი პროგრესის საპასუხოდ წელს ველით ევროკავშირის კანდიდატი ქვეყნის სტატუსის მიღებას, საქართველო ევროპაა"
08/09/2023 10:40:33 პოლიტიკა
ნაყოფიერი შეხვედრა მქონდა ევროკავშირის უმაღლეს წარმომადგენელსა და ევროკომისიის ვიცე-პრეზიდენტ ჟოზეფ ბორელთან, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი „ტვიტერზე“ წერს.
როგორც მთავრობის მეთაური აღნიშნავს, შეხვედრაზე განიხილეს ევროინტეგრაციის გზაზე საქართველოს მიღწევები და თორმეტივე პრიორიტეტის დაკმაყოფილების გზაზე ქვეყნის მიერ მიღწეული წარმატება.
„ნაყოფიერი შეხვედრა მქონდა ევროკავშირის უმაღლეს წარმომადგენელსა და ევროკომისიის ვიცე-პრეზიდენტ ჟოზეფ ბორელთან. განვიხილეთ ევროინტეგრაციის გზაზე საქართველოს მიღწევები და თორმეტივე პრიორიტეტის დაკმაყოფილების გზაზე ჩვენს მიერ მიღწეული წარმატება. ჩვენი მნიშვნელოვანი პროგრესის საპასუხოდ წელს ველით ევროკავშირის კანდიდატი ქვეყნის სტატუსის მიღებას. საქართველო ევროპაა!“, - აღნიშნავს პრემიერი.

Ираклий Гарибашвили - С Жозепом Боррелем мы обсудили достижения Грузии на пути к европейской интеграции, ожидаем в этом году статуса кандидата в ЕС, Грузия - это Европа
08/09/2023 10:40:33 Политика
«Мы обсудили достижения Грузии на пути к европейской интеграции и наши успехи в плане выполнения 12-ти приоритетов», — написал, по информации Общственного вешателя, в социальной сети премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили после встречи с верховным представителем ЕС Жозепом Боррелем.
«У меня была продуктивная встреча с верховным представителем ЕС Жозепом Боррелем. Мы обсудили достижения Грузии на пути к европейской интеграции и наши успехи в плане выполнения 12-ти приоритетов. В ответ на наш значительный прогресс мы рассчитываем получить в этом году статус страны-кандидата в Евросоюз! Грузия – это Европа», – пишет Гарибашвили.