მედია: "უკრაინელი დივერსანტების" ჯგუფმა ბრიანსკის რეგიონში რეიდი ჩაატარა
ბრიანკის გუბერნატორის მტკიცებით, რუსმა მესაზღვრეებმა „უკრაინელი დივერსანტების“ თავდასხმა მოიგერიეს. "რუსეთის მოხალისეთა კორპუსმა" განაცხადა, რომ რუსეთის მხრიდან ორი მესაზღვრე დაიღუპა,– წერს გამოცემა "მედუზა".
მანამდე "ბაზა" წერდა, რომ 4 სექტემბერს, დილით სოფელ პოდივოტთან მოხდა ბრიანსკის რეგიონში შეჭრის მცდელობა, რომელშიც 15-დან 30-მდე "უკრაინელი დივერსანტი" მონაწილეობდა. "ბაზას" წყაროების ცნობით, ФСБ–ს ერთი მესაზღვრე დაიღუპა და კიდევ რამდენიმე რუსი ჯარისკაცი დაიჭრა.
ბრიანსკის რეგიონში ჩატარებულ ოპერაციაზე პასუხისმგებლობა აიღო "რუსეთის მოხალისეთა კორპუსმა" (RDK), რომელიც უკრაინის მხარეს იბრძვის.
31 აგვისტოს ФСБ–ს –მ და ბრიანსკის რეგიონის ხელისუფლებამ განაცხადეს რეგიონში "უკრაინელი დივერსანტების ჯგუფის" მხრიდან გარღვევის მცდელობის შესახებ. სპესამსახურები ირწმუნებოდნენ, რომ ორი „ბოევიკი“ მოკლეს და კიდევ ხუთი დააკავეს.
"რუსეთის მოხალისეთა კორპუსმა" და ლეგიონმა "რუსეთის თავისუფლებამ", რომელიც ასევე იბრძვის უკრაინის შეიარაღებული ძალების მხარეს, მანამდე რამდენიმე რეიდი მოაწყვეს ბელგოროდისა და ბრიანსკის რეგიონებში. 31 აგვისტოს კორპუსმა განაცხადა, რომ დრონებით თავს დაესხა სამხედრო აეროდრომს კურსკის რეგიონში.

Группа «украинских диверсантов» провела рейд в Брянскую область
В Брянской области, по данным губернатора, российские пограничники отразили атаку «украинских диверсантов». «Русский добровольческий корпус» заявил, что с российской стороны убиты два пограничника. Об этом, по информации "Радио Свобода", пишет издание «Медуза».
Ранее «База» сообщила, что попытка прорыва в Брянскую область, в которой участвовали от 15 до 30 украинских диверсантов, произошла утром 4 сентября в районе поселка Подывотье. Источники «Базы» сообщили о гибели одного пограничника ФСБ, еще несколько российских военных получили ранения.
Ответственность за диверсию в Брянской области взял на себя «Русский добровольческий корпус» (РДК), воюющий на стороне Украины.
31 августа ФСБ и власти Брянской области сообщали о попытке прорыва «группы украинских диверсантов» на территорию региона. В спецслужбе заявляли, что убиты двое «боевиков» и задержаны еще пятеро.
«Русский добровольческий корпус» и легион «Свобода России», также воюющий на стороне ВСУ, ранее устраивали несколько рейдов в Белгородскую и Брянскую области. 31 августа РДК заявлял, что атаковал дронами военный аэродром в Курской области.