აფხაზურმა "პროკურატურამ" ნათია ბახტაძის მკვლელობის ფაქტი დაადასტურა
როგორც დე ფაქტო უწყების მიერ გავრცელებულ განცხადებაშია აღნიშნული, გალის მკვიდრის მკვლელობის ფაქტზე აღძრულია სისხლის სამართლის საქმე.
მისივე ინფორმაციით, ახალგაზრდა ქალი 28 ივლისს ავტომანქანა «Lexus» GX 470-ის სალონში ოჩამჩირეს მკვიდრმა აინარ ცვიჟბამ მოკლა.
"ეჭვმიტანილმა დანაშაული აღიარა და განაცხადა, რომ მოკლულის ცხედარი მდინარე ენგურზე მდებარე მესამე ჰესის ტერიტორიაზე წყალში ჩააგდო. ამჟამად ტარდება სამძებრო სამუშაოები ცხედრის ადგილსამყოფელის დასადგენად", – იუწყება დე ფაქტო გენპროკურატურა.
გალის მკვიდრი ნათია ბახტაძე 28 ივლისს გაუჩინარდა. დედამ იამზე აგუმავამ 31 ივლისს სოციალური ქსელით დახმარება ითხოვა, მათ შორის ოკუპირებული აფხაზეთის დე ფაქტო პრეზიდენტ ასლან ბჟანიასა და ე.წ. სახალხო დამცველ ანას ქიშმარიასგან.

Абхазская прокуратура подтвердила убийство Натии Бахтадзе
По факту убийства жительницы Гали Натии Бахтадзе возбуждено уголовное дело, заявили в Генеральной прокуратуре самопровозглашенной республики Абхазия, - информирует "Эхо Кавказа".
По информации ведомства, девушку 28 июля в салоне автомашины «Lexus» GX 470 убил житель Очамчире Айнар Цвижба.
«Подозреваемый Цвижба А.Т. сознался в содеянном и заявил, что труп убитой сокрыл, утопив в третьей Перепадной ГЭС на реке Ингур. В настоящее время проводятся поисковые мероприятия по обнаружению тела убитой Бахтадзе Н.Г.» – сказано в заявлении.