რეზნიკოვი: უკრაინის შეიარაღებული ძალები არსენალში უკრაინული დრონის ახალ მოდელს ამატებს
უკრაინის თავდაცვის მინისტრ ოლექსი რეზნიკოვის განცხადებით, ქვეყნის შეიარაღებული ძალები არსენალში უკრაინული დრონის ახალ მოდელს ამატებს
"დრონი FPV დამზადებულია უკრაინაში, მაგრამ ძირითადად უცხოური კომპონენტებისგან. შემდეგი დონე არის ძირითადი კომპონენტების წარმოება უკრაინაში და დივერსიფიკაციის უზრუნველყოფა, რათა უზრუნველყოფილ იქნას ჯარის მომარაგების დამოუკიდებლობა და სტაბილურობა ნებისმიერ პირობებში", - განაცხადა რეზნიკოვმა.
მისი თქმით, ბოლო 15 თვის განმავლობაში უკრაინის თავდაცვის სამინისტრომ სხვადასხვა ტიპის უპილოტო საფრენი აპარატის 30-ზე მეტი მოდელი გამოიყენა.

02/08/2023 13:37:38 World
A new model of First Person View (FPV) drones is being adopted by the Ukrainian military, the defense minister announced on Wednesday, as Kyiv increasingly deploys unmanned aerial vehicles aerial vehicles (UAVs) to the front lines.
"This FPV drone, like other models, is manufactured in Ukraine, but mostly from foreign components. The next level is to produce major components in Ukraine and provide diversification to guarantee the independence and stability of the army supply under any circumstances," defense minister Oleksii Reznikov said.
In a Facebook post, Reznikov said over the last 15 months the Ukrainian Ministry of Defense has already adopted into service more than 30 UAV models of different types — "reconnaissance, attack, kamikaze drones and barrage ammunition."