სუს–ი: ტერორისტულ დანაშაულზე მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში საქართველოს ორი მოქალაქე დავაკავეთ
საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ცნობით, სუს–ის კონტრტერორისტულმა ცენტრმა გატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ტერორისტულ დანაშაულზე მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში საქართველოს ორი მოქალაქე დააკავა.
"სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურმა სპეციალური ოპერაცია საქართველოს ორ რეგიონში ოთხ ლოკაციაზე ერთდროულად ჩაატარა. საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ამოღებულია დროშები ტერორისტული ორგანიზაცია „ისლამური სახელმწიფოს“ სიმბოლიკით და სხვადასხვა სახის ელექტრონული ინფორმაციის მატარებელი მოწყობილობა.
ამასთან, დაკავებულების საცხოვრებელი სახლებიდან ამოღებულია საბრძოლო მასალა, ასაფეთქებელი მოწყობილობა და ფეთქებადი ნივთიერებები. სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის კონტრტერორისტული ცენტრი გამოძიებას სისხლის სამართლის კოდექსის 327-ე და 236-ე მუხლებით აწარმოებს.
გრძელდება აქტიური ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებები როგორც დაკავებული პირების ტერორისტული ორგანიზაცია „ისლამური სახელმწიფოს“ საქმიანობაში მონაწილეობის ხასიათის გამოვლენისთვის, ისე დანაშაულთან შემხებლობაში მყოფი სხვა პირების იდენტიფიცირების მიზნით. საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური მადლობას უხდის გენერალურ პროკურატურას და შინაგან საქმეთა სამინისტროს აღნიშნულ საქმეში თანამშრომლობისთვის. შეყვანა თქვენ გაგზავნეთ გაიგზავნა", – აცხადებენ სუს–ში.

Georgia's SSS detains two citizens of Georgia within the framework of terrorism investigation
The Counterterrorism Center of the State Security Service of Georgia (SSS), as a result of operative and investigative activities detained two citizens of Georgia within the framework of terrorism investigation, - accordin to the SSS.
"The State Security Service conducted simultaneous special operations in two regions of Georgia on four locations. As a result of investigative activities, flags with the symbolics of the terrorist organization “Islamic State” and various electronic data devices have been seized. Furthermore, ammunition, explosive device and materials have been seized from the detainees’ houses.
The Counterterrorism Center of the State Security Service of Georgia carries out the investigation on the basis of articles 327 and 236 of the Criminal Code of Georgia. Active operative-investigation activities are ongoing both in order to establish the character of the detainees’ participation within the terrorist organization “Islamic State”, as well as to identify other individuals related to the crime.
The State Security Service of Georgia expresses gratitude to the Prosecutor’s Office and the Ministry of Internal Affairs for cooperation within the case," the State Security Service said.