მიშა მშვილდაძე: "კარფურის" შესასვლელში უცნობმა პირმა სახეში მუშტი დამარტყა"
მშვილდაძე ამბობს, რომ მას სახეში მუშტი დაარტყეს, შემდეგ წაიქცა და სანამ წამოდგებოდა, თავდამსხმელი ფიზიკურ ანგარიშსწორებას აგრძელებდა.
"კარფურის" შესასვლელში უცნობი პირი დამესხა თავს. ყურსასმენები მეკეთა, არც გამიგია თუ დამიძახა მანამდე რამე. გვერდით ჩავუარე უბრალოდ, ორი პიროვნება იდგა, არ დავკვირვებივარ. ვეჭვობ, რომ ერთ-ერთი მათგანი გამომეკიდა და პირდაპირ შესასვლელში სახეში მუშტი დამარტყა. მერე ფეხი წამოვკარი კიბეს და წავიქეცი. იგი უკნიდან ცდილობდა, რომ ერტყა და ერტყა კიდევ. შესასვლელში კამერა არის, ვხედავ. შიგნითაც იქნება სუპერმარკეტში კამერები. ალბათ, გაიქცნენ იმიტომ, რომ მერე დაცვა მოვიდა, დაახლოებით 15-20 წამი გრძელდებოდა ეს. შეძახილი, რაც გავიგონე, ყურსასმენი რომ მოვისენე, ახსენა პატრიარქი "შენ პატრიარქს როგორ აგინებ" თუ რაღაც მსგავსი", - აცხადებს, "ფორმულას" ცნობით, მშვილდაძე.
შსს–მ საქმეზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე (ძალადობის) მუხლით დაიწყო.
მოგვიანებით, მომხდარს გამოეხმაურნენ საქართველოს ჟურნალისტური ეთიკის ქარტია, მედიის ადვოკატირების კოალიცია და სახალხო დამცველი, რომლებმაც მომხდარი დაგმეს და შესაბამის უწყებებს თავდასხმის ეფექტური და სწრაფი გამოძიებისკენ მოუწოდეს.

На одного из основателей оппозиционного ТВ «Формула» совершено нападение
На одного из основателей грузинского оппозиционного телеканала «Формула» Мишу Мшвилдадзе совершено нападение. Неизвестный человек расправился с оппонентом власти физически, сообщает "Эхо Кавказа".
По словам Мшвилдадзе, его ударили кулаком в лицо, после чего он упал на землю и до того, как ему удалось подняться, нападающий продолжил физическую расправу. По словам основателя оппозиционного телеканала, на территории установлены камеры, которые могли зафиксировать инцидент.
На месте работают представители МВД Грузии.
«Неизвестный человек напал на меня у входа в магазин «Карфур». В ушах у меня были наушники, я даже не услышал, обратился ли он ко мне ранее. Я просто прошел мимо него, стояли два человека, я не обратил внимания, думаю, один из них погнался за мной и прямо у входа он ударил кулаком в лицо.
Потом я споткнулся о ступеньку и упал, попытался подняться - не удалось, и вот он сзади пытался продолжать наносить удар за ударом. У входа камера есть - вижу. И внутри супермаркета тоже будут камеры… Они убежали потому, что потом на улицу вышла охрана. Это длилось приблизительно 15-20 секунд, пока он пытался бить. Окрики, которые я услышал, когда я снял наушники, - он упомянул Патриарха - что-то вроде «Как ты смеешь бранить патриарха» или что-то в этом роде», - заявил Миша Мшвилдадзе.