ცხინვალმა დე ფაქტო საზღვარი 3 დღით ჩაკეტა
ცხინვალის ოკუპირებული რეგიონის "ხელისუფლება" დე ფაქტო საზღვარს 3 დღით კეტავს. მიზეზად "საქართველოს ტერიტორიაზე არსებული რთული ვითარება" სახელდება.
"საქართველოს ტერიტორიაზე არსებულ რთულ პოლიტიკლურ ვითარებასთან დაკავშირებით შესაძლო პროვოკაციების თავიდან ასაცილებლად სამხრეთ ოსეთის უშიშროების საბჭომ გადაწყვიტა, სახელმწიფო საზღვარი სამი დღე-ღამით დაიკეტოს. სახელმწიფო საზღვრის კვეთის ადგილები, კერძოდ რაზდახანისა და პერევის გადასასვლელები 24 ივნისის 20:00 სთ-დან 27 ივნისის 09:00 სთ-მდე იკეტება" - ნათქვამია დე ფაქტო უშიშროების საბჭოს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.

Де-факто грузино-югоосетинская граница закрывается на трое суток
Власти самопровозглашенной республики Южная Осетия закрывают де-факто грузино-югоосетинскую границу на трое суток, - информирует "Эхо Кавказа".
«В связи со сложной политической обстановкой на территории Грузии, в целях недопущения провокаций на государственной границе Южной Осетии решением Совета безопасности республики закрываются пункты пересечения границы с Грузией. С 20:00 24 июня до 09:00 27 июня закрыть места пересечения государственной границы в упрощенном порядке «Раздахан» и «Переу»», - говорится в сообщении, предоставленном СМИ югоосетинским Совбезом.