ოდესაზე რუსეთის სარაკეტო შეტევას, სულ მცირე, 3 ადამიანი ემსხვერპლა
უკრაინის ქალაქ ოდესაზერუსეთის საოკუპაციო ძალების სარაკეტო შეტევის შედეგად, სულ მცირე, 3 ადამიანი დაიღუპა და 10-ზე მეტი დაიჭრა.
უკრაინის შეიარაღებული ძალების სამხრეთის სარდლობის ინფორმაციით, მოწინააღმდეგემ შავ ზღვაში მყოფი გემიდან ოდესას „კალიბრის" ტიპის 4 რაკეტა ესროლა.
სამხრეთის სარდლობის ცნობით, რუსული რაკეტა მოხვდა ერთ-ერთი სავაჭრო ქსელის საწყობს, სადაც 3 თანამშრომელი დაიღუპა და 7 დაიჭრა. დანგრეულია 1000 კვადრატული მეტრი ფართობი. გარდა ამისა, საჰაერო ბრძოლის და აფეთქებების ტალღის შედეგად, ოდესის ცენტრში დაზიანდა ბიზნეს-ცენტრი, სასწავლო დაწესებულება, საცხოვრებელი კომპლექსი, კვების ობიექტები და მაღაზიები. წინასწარი ინფორმაციით, დაიჭრა 6 ადამიანი.
13 ივნისს რუსეთის თავდასხმამ 11 ადამიანის სიცოცხლე იმსხვერპლა უკრაინის დნეპროპეტროვსკის ოლქის ქალაქ კრივოი როგში, სადაც რაკეტა 5-სართულიან სახლს მოხვდა. დღეს კრივოი როგში გლოვის დღეა.

Russian missile attack kills at least 3 in Odesa, Ukraine's military says
At least three people died and 13 others were wounded on Wednesday after Russia fired four cruise missiles from the Black Sea at Ukraine's southern port city of Odesa, Ukrainian authorities said.
In a statement, Ukraine's Operational Command South said the strikes killed at least three people and injured seven others at a retail chain warehouse. Victims might still be trapped under the rubble there, it said.
Six other people were injured at another location in the city center, where the attack damaged a business center, an educational institution, a residential complex, restaurants and shops, the statement added.
The attack comes after 11 people were killed, including a child, in Russian missile strikes on the central city of Kryvyi Rih on Tuesday, according to Ukrainian officials.