რუსეთის ბელგოროდის გუბერნატორი: "უკრაინელი დივერსანტების ჯგუფმა ოლქის ტერიტორიაზე შეაღწია"
რუსეთის ბელგოროდის ოლქის გუბერნატორის ვიაჩესლავ გლადკოვის განცხადებით, უკრაინის არმიის "დივერსიული და სადაზვერვო ჯგუფი" რუსეთის ტერიტორიაზე გადავიდა.
ვიაჩესლავ გლადკოვის ინფორმაციით, უკრაინელები გრაივორონსკის რაიონის ტერიტორიაზე შევიდნენ, რომელიც უკრაინას ესაზღვრება.
„რუსეთის ფედერაციის შეიარაღებული ძალები სასაზღვრო სამსახურთან, ეროვნულ გვარდიასთან და რუსეთის უსაფრთხოების სამსახურთან ერთად იღებენ აუცილებელ ზომებს მტრის ლიკვიდაციისთვის“, - განაცხადა გლადკოვმა.
მანამდე, გლადკოვმა ტელეგრამ–არხზე დაწერა, რომ რაიონი უკრაინულმა ძალებმა დაბომბეს, მაგრამ არავინ დაღუპულა ან დაშავებულა.

22/05/2023 12:48:04 World
The governor of Russia’s Belgorod region said on Monday that “a sabotage and reconnaissance group” of the Ukrainian army had crossed into Russian territory.
Vyacheslav Gladkov said forces had entered the territory of the Graivoronsky district, which borders Ukraine.
“The armed forces of the Russian Federation, together with the border service, the National Guard and the FSB (Russia's security service), are taking the necessary measures to eliminate the enemy,” Gladkov said.
Earlier on Monday, Gladkov claimed on Telegram that the district had been shelled by Ukrainian forces since 9 a.m. local time (2 a.m. ET), but added that no one had been injured.