NATO-ს საზღვაო სარდლობის მეთაური: “ანაკლიის პროექტი ხელს შეუწყობს საქართველოს უსაფრთხოების გაძლიერებას"
28/02/2019 16:04:22 თვალსაზრისი, კომენტარი
NATO-ს გაერთიანებული საზღვაო სარდლობის მეთაურის, ჩრდილოატლანტიკური ალიანსის უფროსი საზღვაო მრჩევლის, სერ კლაივ ჯონსთოუნის შეფასებით, საქართველოში პირველი ღრმაწყლოვანი პორტის - ანაკლიის მშენებლობა ქვეყნის უსაფრთხოების გაძლიერებას, ეკონომიკისა და ინფრასტრუქტურის განვითარებას შეუწყობს ხელს.
როგორც კლაივ ჯონსთოუნმა "აქცენტთან" საუბრისას აღნიშნა, ზოგადად, ღრმაწყლოვანი პორტის მშენებლობა ნებისმიერი ქვეყნისთვის მნიშვნელოვანია და ”ბრწყინვალეა, რომ საქართველო ინვესტიციას დებს ასეთ პროექტში”.
“ვფიქრობ, ეს ბრწყინვალე, ამბიციური ხედვაა. პორტმა შესაძლოა, ქვეყანას მოუტანოს ეკონომიკური სიძლიერე და სტაბილურობა, რაც მის უსაფრთხოებასაც გააძლიერებს, ხოლო ნებისმიერი რამ, რაც ხელს უწყობს ქვეყნის უსაფრთხოებას, კარგია” - აღნიშნა მან.

Commander of NATO's Allied Maritime Command - Anaklia project to promote strengthening of Georgia's security
28/02/2019 16:04:22 Viewpoint, Comment
The Commander of NATO’s Allied Maritime Command, Sir Clive CC Johnstone said on Thursday that the construction of the first Deep Sea Port Anaklia will strengthen Georgia's security.
"In general, constructing a deep-sea port is important for any country and it is brilliant that Georgia is investing in this project,” Sir Clive Johnstone said in his interview with the Accent.
"I think this is a brilliant, ambitious vision. And if you have strong economy and stability, it will build the security of the country and anything that contributes to the strengthening country's security is a good thing," he added.