სომხეთის პრემიერის ვაჟზე მორიგი თავდასხმა განხორციელდა
სომხეთის პრემიერ-მინისტრის ვაჟზე - აშოთ ფაშინიანზე დღეს მორიგი თავდასხმა განხორციელდა, ბოროტმოქმედებმა ამჯერად მისი გატაცება სცადეს, - იუწყება პრემიერის ოჯახის კუთვნილი გამოცემა "აიქაქან ჟამანაკი".
"წინასწარი მონაცემებით, გატაცება საზოგადოებრივი ორგანიზაცია "ვაჟთა ძახილის" წევრებმა განახორციელეს: მათ აიძულეს აშოთ ფაშინიანი, მანქანაში ჩამჯდარიყო. გარკვეულ მომენტში, როცა მანქანა წამით გაჩერდა, ფაშინიანმა გადმოსვლა შეძლო, რა დროსაც მას სხვა მანქანა დაეჯახა. ბოროტმოქმედები ადგილიდან მიიმალნენ. მოგვიანებით აშოთ ფაშინიანმა მომხდართან დაკავშირებით სამართალდამცველებს მიმართა" - ნათქვამია ინფორმაციაში..
აპრილის დასაწყისში სომხეთის პარლამენტის სპიკერმა ალენ სიმონიანმა განაცხადა, რომ აშოთ ფაშინიანზე თავდასხმა განხორციელდა, რომელიც საზღვარგარეთიდან იყო ორგანიზებული. მაშინ პოლიციაში განაცხადეს, რომ ამის შესახებ შეტყობინება არ მიუღით, თავად ფაშინიანმა კი თავდასხმა უარყო.
"ვაჟთა ძახილი" 2020 წელს ყარაბაღის მეორე ომში დაღუპულთა მშობლების საზოგადოებრივი ორგანიზაციაა, რომელსაც ვაიქ სააკიანი ხელმძღვანელობს.

Журналисты сообщили о попытке похищения сына премьера Армении
Сына премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Ашота Пашиняна - пытались похитить днем 17 мая, сообщила, по информации "Эха Кавказа", принадлежащая семье Пашиняна газета «Айкакан жаманак».
«По предварительной информации, участниками похищения являются члены общественной организации «Зов сыновей», которые заставили Ашота Пашиняна сесть в машину. В какой-то момент сыну премьер-министра удалось выпрыгнуть из остановившегося на миг автомобиля, в результате чего его сбила машина, следовавшая за членами организации. Члены ОО «Зов сыновей» сбежали с места происшествия. Сам Ашот Пашинян обратился к правоохранителям», – отметило СМИ.
В начале апреля спикер парламента Армении Ален Симонян сообщил, что на Ашота Пашиняна было совершено нападение, организованное из-за границы. В полиции заявили, что сообщений об этом не получали. Ашот Пашинян тогда опроверг эту информацию через «Айкакан жаманак».
Общественная организация «Зов сыновей» была создана родителями военнослужащих, погибших в карабахской войне осенью 2020 года. Как пишет Armenia Today, её руководитель Ваик Саакян опроверг попытку похищения Ашота Пашиняна.