უკრაინაში ფრონტზე უმაღლესი რადის ყოფილი დეპუტატი დაიღუპა
უკრაინაში ფრონტზე უმაღლესი რადის ექს-დეპუტატი, პეტრო პოროშენკოს ბლოკის წევრი ოლეგ ბარნა დაიღუპა, - იუწყება უკრაინული არმიის თავდაცვის ძალების პრეს-სამსახური.
ბარნა სერჟანტის წოდებით ყუმბარმტყორცნელთა იმ დანაყოფის მეთაურად მსახურობდა, რომელიც ბახმუტის მიდამოებში იბრძვის.
55 წლის პოლიტიკოსი 1990 წელს მონაწილეობდა შიმშლობის სტუდენტურ აქციაში კომპარტიის ქონების ნაციონალიზაციის აქტივიზაციისა და მრავალპარტიულ საფუძველზე ხელახალი არჩევნების ჩატარების მოთხოვნით, უკრაინის მიერ დამოუკიდებლობის მოპოვების შემდეგ კი აქტიურად მონაწილეობდა ასევე სოციალურ პროტესტებში, "ნარინჯისფერ რევოლუციაში”, 2013-2014 წლების მაიდანის მოვლენებში.

В Украине на фронте погиб бывший депутат Верховной рады
Бывший депутат Верховной рады Украины от Блока Петра Порошенко Олег Барна погиб на фронте, сообщила Украинская служба Радио Свобода со ссылкой на пресс-службу Сил обороны Таврического направления украинской армии.
Он служил в звании сержанта на должности командира гранатометного отделения, его подразделение принимает участие в боях под Бахмутом.
55-летний политик в 1990 году участвовал в студенческой голодовке с требованием усилить национализировать имущество компартии и провести перевыборы в республике на многопартийной основе. Работал сельским учителем, после получения Украиной независимости участвовал в социальных протестах, в “Оранжевой революции”, в событиях на Майдане в 2013-2014 году.