საქართველოს პრეზიდენტი დამოუკიდებელ პოლიტიკურ თამაშს იწყებს - მედია
საქართველოს პრეზიდენტი სალომე ზურაბიშვილი, რომელიც ხელისუფლების მიმართ სულ უფრო კრიტიკულია, დამოუკიდებელ პოლიტიკურ თამაშს იწყებს, იუწყება „ტვ პირველი“.
ტელეკომპანიის ცნობით, ზურაბიშვილი დეპუტატ ქალებს „ერთიანი პროევროპული ფრონტის“ შექმნას სთავაზობს და მათთან მოლაპარაკებებს აწარმოებს.
ინფორმაციისთვის, ამჟამად ლიეტუვაში ვიზიტისას ზურაბიშვილის დელეგაციაში ოპოზიციონერი დეპუტატებიც არიან, მათ შორის, რეფორმების ჯგუფის დეპუტატი თეონ აქუბარდია. პრეზიდენტთან აუდიენციას მის გარდა უკვე ესწრებოდნენ სალომე სამადაშვილი, ანა ნაცვლიშვილი და ხათუნა სამნიძე. ზურაბიშვილი სხვებს ლიეტუვიდან დაბრუნებისთანავე შეხვდება.
„პირველი“ ვარაუდობს, რომ 18 აპრილს, ევროპარლამენტში ოპოზიციონერი ქალი პოლიტიკოსების დელეგაცია იქნება წარმოდგენილი ზურაბიშვილის გამოსვლისას.
თემის კომენტირებისას ანა ნაცვლიშვილმა განაცხადა, რომ კომუნიკაცია აქვს პრეიდენტის ადმინისტრაციასთან, თუმცა გეგმებზე თავად პრეზიდენტმა უნდა ისაუბროს. რაც შეეხება ევროპარლამენტში შესაძლო ვიზიტს, მისი თქმით, თუ მსგავსი რამ დაიგეგმება, სიამოვნებით მიიღებს მასში მონაწილეობას.
ასევე ვრცელდება ინფორმაცია, რომ საქართველოს პრეზიდენტი ევროპარლამენტში შესაძლოა ნანა მალაშხიასთან ერთად მივიდეს - ის მარტის აქციების ერთ-ერთ სიმბოლოდ იქცა. მთელ მსოფლიოში გავრცელდა კადრები, თუ როგორ დგას ქალი წყლის ჭავის ქვეშ ევროკავშირის დროშით ხელში.

Президент Грузии начинает самостоятельную политическую игру – СМИ
Президент Грузии Cаломе Зурабишвили, которая все чаще критикует правительство, начинает самостоятельную политическую игру, - сообщает, по информации "Эха Кавказа", оппозиционный телеканал «Пирвели». По утверждению телеканала, Зурабишвили предлагает женщинам-депутатам создать «единый проевропейский фронт» и ведет с ними переговоры.
СМИ ранее обратили внимание, что в поездке в Литву Зурабишвили сопровождает депутат из «Группы реформ» Теона Акубардия.
На аудиенции у президента кроме нее уже побывали Саломе Самадашвили, Ана Нацвлишвили и Хатуна Самнидзе. С другими Зурабишвили встретится по возвращении из Литвы.
«Пирвели» предполагает, что грузинская делегация оппозиционных женщин-политиков будет присутствовать 18 апреля в Европарламенте, во время выступления Зурабишвили.
Также сообщается, что президент Грузии может прийти в Европарламент с Наной Малашхия – эта женщина стала одним из символов мартовских акций протеста. Кадры, как она с флагом Евросоюза стояла перед спецназом под струями водомета, облетели весь мир.