სროლა ცხინვალში: დაჭრილი მცირეწლოვანის მდგომარეობა სტაბილურად მძიმეა
ცხინვალში მომხდარი სროლის შედეგად დაჭრილ მცირეწლოვანს ოპერაცია ჩაუტარდა. მისი მდგომარეობა სტაპბილურად მძიემა, - იუწყებიან ოსი მედიკოსები.
"ბიჭს ღვიძლი და მსხვილი ნაწლავი აქვს დაზიანებული. ჩატარდა ოპერაცია. ბავშვის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურად მძიემა. იგი რეანიმაციაშია გადაყვანილი" - განაცხადა ცხინვალის ე.წ რესპუბლიკური საავადმყოფოს ქირურგმა ლუიზა ჯიოევამ.
შეიარაღებული ინციდენტის შედეგად გარდაიცვალა ბავშვის მამა. დე ფაქტო გენერალურ პროკურატურაში აღიძრა სისხლის ასმართლის საქმე, მიმდინარეობს საგამოძიებო მოქმედებები.
გამოძიების წინასწარი ინფორმაციით, 1985 წელს დაბადებულმა ანდრეი ხუგაევმა 1986 წელს დაბადებულ რიჩარდ მამიევს ცეცხლსასროლი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და 2019 წელს დაბადებული არსამაგ მამიევი დაჭრა, რის შემდეგაც სამართალდამცველებს ნებაყოფლობით ჩაბარდა.

Стрельба в Цхинвали: состояние раненого ребенка – стабильно тяжелое
Малолетний ребенок, получивший ранение в результате стрельбы в Цхинвали, прооперирован. Его состояние оценивается как стабильно тяжелое, сообщила детский хирург Луиза Джиоева.
«Мальчик получил повреждения печени и толстой кишки. Проведена операция. Состояние его стабильно тяжелое, он переведен в реанимацию», – сказала, по информации "Эха Кавказа", хирург.
Напомним, что в результате стрельбы погиб молодой мужчина – отец ребенка. В генеральной прокуратуре самопровозглашенной республики Южная Осетия возбудили уголовное дело, ведутся необходимые следственные действия.
По информации прокуратуры, стрельбу на фоне ранее возникших личных неприязненных отношений открыл Андрей Хугаев 1985 года рождения, убивший Ричарда Мамиева 1986 года рождения. Ранение получил сын погибшего, Арсамаг Мамиев 2019 года рождения.
«Подозреваемый в совершении данного преступления добровольно явился в правоохранительные органы, сдал орудие преступления и сознался в содеянном», – сказано в заявлении прокуратуры.