პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი დავოსის მსოფლიო ეკონომიკურ ფორუმში მიიღებს მონაწილეობას
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი დელეგაციასთან ერთად შვეიცარიაში გაემგზავრა, სადაც მონაწილეობას მიიღებს ყოველწლიურ მსოფლიო ეკონომიკურ ფორუმში, რომელიც დავოსში იმართება.
ინფორმაციას პრემიერის პრესსამსახური ავრცელებს.
"ვიზიტის ფარგლებში მთავრობის მეთაური ორმხრივ, მაღალი დონის შეხვედრებს გამართავს როგორც მსოფლიო ლიდერებთან, ისე მსხვილი საერთაშორისო კომპანიების ხელმძღვანელებთან.
დაგეგმილია პრემიერ-მინისტრის სიტყვით გამოსვლა პანელურ დისკუსიებზე.
საქართველოს დელეგაციის შემადგენლობაში, რომელსაც პრემიერ-მინისტრი ხელმძღვანელობს, ვიცე-პრემიერი, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი ლევან დავითაშვილი, საგარეო საქმეთა მინისტრი ილია დარჩიაშვილი, მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი რევაზ ჯაველიძე და უცხოური ინვესტიციების მიმართულებით პრემიერ-მინისტრის სპეციალური მრჩეველი ვაზილ ჰუდაკი არიან" - ნათქვამია ინფორმაციაში.

Irakli Gharibashvili to participate in annual World Economic Forum in Davos
Georgian Prime Minister Irakli Gharibashvili, accompanied by a delegation, has departed for Switzerland where he will participate in the annual World Economic Forum to be held in Davos.
According to the Press Service of the Government Administration, within the scope of the visit, the Head of Government will hold high-level bilateral meetings both with global leaders and the executives of large international companies.
The Prime Minister is scheduled to deliver speeches at panel discussions.
Led by the Prime Minister, the Georgian delegation consists of Vice Prime Minister/Minister of Economy and Sustainable Development Levan Davitashvili, Foreign Minister Ilia Darchiashvili, Head of the Government Administration Revaz Javelidze, and the Prime Minister’s Special Advisor for Foreign Investments Vazil Hudak.