საქართველოსა და სომხეთს შორის მოქმედი უვიზო მიმოსვლა კიდევ უფრო გამარტივდა - ღარიბაშვილმა და ფაშინიანმა შესაბამის დოკუმენტს ხელი მოაწერეს
12/01/2023 13:19:00 პოლიტიკა
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ირაკლი ღარიბაშვილისა და სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის ნიკოლ ფაშინიანის თავმჯდომარეობით ერევანში ორი ქვეყნის მთავრობათაშორისი ეკონომიკური კომისიის სხდომა გაიმართა.
კომისიის სხდომა ირაკლი ღარიბაშვილმა და ნიკოლ ფაშინიანმა გახსნეს.
მთავრობათაშორისი ეკონომიკური კომისიის სხდომის დასრულების შემდეგ საქართველოსა და სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრებმა ხელი მოაწერეს დოკუმენტს, რომლის თანახმად, საქართველოსა და სომხეთის რესპუბლიკას შორის მოქმედი უვიზო მიმოსვლა კიდევ უფრო გამარტივდა და ამიერიდან მოქალაქეები საზღვარს ბიომეტრიული პირადობის მოწმობებით გადაკვეთენ.
ხელი მოეწერა აგრეთვე ორ ქვეყანას შორის ვაჭრობასა და ეკონომიკურ თანამშრომლობაზე მთავრობათაშორისი კომისიის მე-12 სხდომის ოქმს.
კომისიის სხდომაში საქართველოსა და სომხეთის რესპუბლიკის მთავრობის წევრები და შესაბამისი უწყებების წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.

Garibashvili and Pashinian sign the agreement on further simplification of visa-free travel between Georgia and Armenia
12/01/2023 13:19:00 Politic
Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan have signed the agreement on further simplification of visa-free travel between Georgia and Armenia.
According to the agreement, the citizens of Armenia and Georgia can cross the border [of their countries] [just] with ID cards, they will not need a passport [anymore].
Garibashvili arrived in Armenia Thursday on a working visit. He attended the regular meeting of the Armenian-Georgian intergovernmental commission for economic cooperation.