საქართველოში მყოფ თითოეულ უკრაინელ ბავშვს 470 ლარს გადასცემენ
საქართველოს მთავრობა გაეროს ბავშვთა ფონდის მხარდაჭერით გასცემს ერთჯერად ფინანსურ დახმარებას მოწყვლადი უკრაინელი ბავშვიანი ოჯახებისთვის.
გაეროს ბავშვთა ფონდის ცნობით, 470 ლარს თითოეულ ბავშვზე მიიღებენ ის ოჯახები, რომლებიც საქართველოში 2022 წლის 1 თებერვლის შემდეგ შემოვიდნენ.
ფინანსური დახმარების მისაღებად უკრაინელი ბავშვების მშობელმა/კანონიერმა წარმომადგენელმა საცხოვრებლის მიხედვით უნდა მიმართოს სოციალური მომსახურების სააგენტოს ტერიტორიულ და სამხარეო ოფისებს მიმდინარე წლის 1 მარტამდე და თან იქონიოს საკუთარი და ბავშვის პასპორტი/დაბადების მოწმობა. კითხვების შემთხვევაში დაინტერესებულ პირებს შეუძლიათ დარეკონ "ცხელ ხაზზე" 1505.

Georgian gov't to grant one-off financial assistance to Ukrainian families with children
The Georgian Government will provide one-off financial aid to vulnerable Ukrainian families with children with the support of UNICEF.
According to UNICEF Georgia, families that arrive in Georgia after 1 February 2022 will get GEL470 per child.
“To receive financial aid, the parent/legal representative of a Ukrainian child must apply to the Social Service Agency’s offices before 1 March 2023 and provide their passport and the child’s passport/birth certificate. Interested parties can call the hotline 1505,” UNICEF reports.