კულება - რუსეთის სარაკეტო იერიშის შესახებ: "უაზრო ბარბაროსობა"
უკრაინის საგარეო საქმეთა მინისტრი დმიტრო კულება რუსეთის მორიგ სარაკეტო იერიშს უკრაინის ქალაქებზე "უაზრო ბარბაროსობას" უწოდებს.
"უაზრო ბარბაროსობა. ეს ერთადერთი სიტყვებია, რაც მახსენდება, როცა რუსეთი ახალ წელს უკრაინის მშვიდობიან ქალაქებში მორიგ სარაკეტო თავდასხმას ახორციელებს. არ შეიძლება, იყოს „ნეიტრალიტეტი“ ასეთი მასობრივი ომის დანაშაულების წინაშე. პრეტენზია "ნეიტრალურობაზე" უდრის რუსეთის მხარდაჭერას", - წერს კულება სოციალურ ქსელში.
ცნობისთვის: დღეს დილიდან რუსეთმა სარაკეტო იერიში განაახლა უკრაინის არაერთ ქალაქზე, მათ შორის დედაქალაქ კიევზეც. დაზიანდა სამოქალაქო ინფრასტრუქტურა, გაითიშა ელექტროენერგია, დაშავდა რამდენიმე ადამიანი.

29/12/2022 11:46:06 World
Ukrainian Foreign Minister Dmytro Kuleba described the latest wave of Russian missile attacks as "senseless barbarism" on Thursday.
"Senseless barbarism. These are the only words that come to mind seeing Russia launch another missile barrage at peaceful Ukrainian cities ahead of New Year," Kuleba said on Twitter, adding that there could be "no neutrality" in the face of such attacks.
The barrage of Russian missiles, one of the largest waves of attacks, hit several Ukrainian cities Thursday, damaging civilian infrastructure and knocking out power.