ღარიბაშვილი – ოპოზიციის ნაწილზე: "ყოველ დილით და საღამოს ჩვენს ხალხს ბოდიში უნდა მოუხადონ, გვადროვონ ქვეყნის მართვა"
05/12/2022 10:48:21 პოლიტიკა
ბევრს რომ ლაპარაკობენ, „ფეისბუქში“ რომ არიან აქტიურები და ძალიან ვაჟკაცური, გაბედული პოსტებითრომ გამოირჩევიან - წავიდნენ და იომონ, არა კიევში, სელფებს რომ იღებდნენ, არამედ წინა პლანზე წავიდნენ, ფრონტის წინა ხაზზე წავიდნენ და იომონ თუ ასე ძალიან უნდათ მაინცდამაინც უკრაინაში ომში მონაწილეობის მიღება, - ასე მიმართა პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა ოპოზიციის ნაწილს მთავრობის სხდომაზე სიტყვით გამოსვლისას.
მისი თქმით, ოპოზიციონერი პოლიტიკოსების ნაწილმა ყოველდღე, დილით და საღამოს ქართველ მოსახლეობას ბოდიში უნდა მოუხადოს იმისთვის, რაც ქვეყანას დამართეს.
„კიდევ ერთხელ მინდა შევახსენო ამ პოპულისტ ფარისევლებს - რომელი პოლიტიკოსი გინახავთ ომში გარდაცვლილი?! ბევრს რომ ლაპარაკობენ, „ფეისბუქში“ რომ არიან აქტიურები და ძალიან ვაჟკაცური, გაბედული პოსტებით, რომ გამოირჩევიან, წავიდნენ და იომონ, არა კიევში, სელფებს რომ იღებდნენ, არამედ წინა პლანზე წავიდნენ, ფრონტის წინა ხაზზე წავიდნენ და იომონ თუ ასე ძალიან უნდათ მაინც და მაინც უკრაინაში ომში მონაწილეობის მიღება. ხალხი ბრძენია და ყველა კარგად ხედავს, მაგრამ ვინაიდან ყველა ასეთ ტრაგედიაზე ცდილობს რაღაც პოლიტიკური დივიდენდების მიღებას, ამიტომ ყოველთვის შევახსენებთ, რომ ეს არის ამორალური და მათ არაფერი ესაქმებათ ჩვენი ქვეყნის ეროვნულ ინტერესებთან, ან მის დაცვასთან. ჩვენ კარგად გვახსოვს, როგორი განცხადებებით გამოდიოდნენ ეს ომის პარტიის წარმომადგენლები, მათი სახალხო დამცველი ლომჯარია, რომ „გვირჩევნია ბომბები ცვიოდესო საქართველოში, თბილისში“. გამოდიოდნენ და ასეთი განცხადებით დაგვამახსოვრეს თავი. რა უნდა გაგვიკვირდეს ამ ადამიანებისგან საერთოდ?! ვინმეს გგონიათ, რომ ამ ადამიანებს უხარიათ ჩვენთან მშვიდობა სტაბილურობა და კეთილდღეობა რომ არის?! ჩვენ ყველას ძალიან არ მოგვწონს და ვართ შეშფოთებული რაც ხდება უკრაინაში, მაგრამ შეხედეთ, რა ხდება ნატო-ს წევრი სახელმწიფოები, ევროკავშირის წევრი სახელმწიფოები როგორ იქცევიან. ჩვენ ვართ ოკუპირებული სახელმწიფო, ტერიტორიების ნაწილი არის ოკუპირებული, ამიტომ ჩვენს ნებისმიერ სიტყვას და ქმედებას სჭირდება ძალიან დიდი გააზრება და ჩვენ კარგად გვაქვს გააზრებული და ჩვენს მაგივრად ნუ გაირჯებიან. მათ უნდა მოუხადონ ბოდიში ყოველდღე დილით და საღამოს ჩვენს ხალხს და საზოგადოებას იმისთვის, რაც მათ დამართეს ჩვენს ქვეყანას. ახლა ჩვენ გვაცადონ და გვადროვონ ქვეყნის მართვა“, - განაცხადა პრემიერმა.

Irakli Gharibashvili to the opposition: Instead of talking a lot, instead of being active on Facebook – let them go to war, not in Kyiv, where they were taking selfies, but on the front line
05/12/2022 10:48:21 Politic
Instead of talking a lot, instead of being active on Facebook and making very brave, courageous statements – let them go to war, not in Kyiv, where they were taking selfies, but on the front line, Prime Minister Irakli Gharibashvili said at the government session.
According to him, every day, morning and evening, the opposition politicians should apologize to the Georgian population for what they have done to the country.
"Once again I want to remind these populist hypocrites - which one of the politicians have you seen died in the war?! Instead of talking a lot, instead of being active on Facebook and making very brave, courageous statements – let them go to war, not in Kyiv, where they were taking selfies, but on the front line. People are wise and everyone sees well, but since everyone is trying to earn some political points from such a tragedy, we will always remind you that it is immoral and it has nothing to do with the national interests of our country or its protection. We well remember the statements made by the representatives of the war party, their Public Defender Lomjara, that "we prefer bombs to fall in Georgia, in Tbilisi". Do you think that these people are happy that we have peace, stability and prosperity?! We all don't like and are worried about what is happening in Ukraine, but look at what is happening in the member states of NATO, how the member states of the European Union are behaving. We are an occupied state, part of the territories is occupied, so any of our words and actions need a lot of thinking. They should apologize every morning and evening to our people and society for what they have done to our country. Now let us rule the country", said the Prime Minister.