ირაკლი ღარიბაშვილი აზერბაიჯანის იუსტიციის მინისტრს შეხვდა
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი აზერბაიჯანის რესპუბლიკის იუსტიციის მინისტრს ფიქრეთ მამედოვს შეხვდა.
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის პრესსამსახურის ცნობით, შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ორ ქვეყანას შორის არსებულ ურთიერთობებსა და სამომავლო პარტნიორობის პერსპექტივებს, აგრეთვე აზერბაიჯანის პრეზიდენტის ილჰამ ალიევის ბოლო ვიზიტს საქართველოში და აღინიშნა, რომ ეს ვიზიტი საქართველოსა და აზერბაიჯანს შორის გამორჩეული ურთიერთობის კიდევ ერთი დასტურია და დამატებით იმპულსს შესძენს ორი ქვეყნის თანამშრომლობას. ისაუბრეს რეგიონში არსებულ ვითარებაზე. ხაზი გაესვა კონფლიქტის მოგვარებაში დიალოგის მნიშვნელობას.
აღინიშნა, რომ ამ მიმართულებით მშვიდობიანი სამეზობლო ინიციატივა შესაძლოა მყარი საფუძველი გახდეს ნდობის გასაზრდელად. ყურადღება გამახვილდა ქვეყნებს შორის სავაჭრო-ეკონომიკურ ურთიერთობებზე. აღინიშნა, რომ აზერბაიჯანი საქართველოს სავაჭრო პარტნიორებს შორის წამყვანი ქვეყანაა და გამოითქვა მზადყოფნა იმისა, რომ კიდევ უფრო გაღრმავდეს ეს კავშირები.
მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ შეხვედრას აზერბაიჯანის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში ფაიგ გულიევი და საქართველოს იუსტიციის მინისტრი რატი ბრეგაძე ესწრებოდნენ.
აზერბაიჯანის იუსტიციის მინისტრი საქართველოში ვიზიტით ქართულ-აზერბაიჯანული სამართლებრივი ფორუმის ფარგლებში იმყოფება. ფორუმი პირველად, საქართველოსა და აზერბაიჯანის იუსტიციის სამინისტროების პატრონაჟით ტარდება.

01/12/2022 10:52:37 Politic
Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili met Fikrat Mammadov, Minister of Justice of the Republic of Azerbaijan today.
Discussion was related to the current relations and prospects of future partnership between the two countries, along with the recent visit of Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan to Georgia once again evidencing the outstanding relations existing between Georgia and Azerbaijan and truly adding a great momentum to the cooperation between the two countries.
Dignitaries spoke about the current situation in the region. Dialogue and its significance in the conflict resolution was highlighted at the meeting. It was noted that peaceful neighbourly initiative towards this end may serve as a solid basis for increasing the trust and credibility.
Attention was paid to the trade and economic relations between the nations. It was noted that Azerbaijan is a leading country among the key trading partners of Georgia. Readiness was expressed towards deepening these ties further.
The Minister of Justice of the Republic of Azerbaijan is visiting Georgia within the scope of a Georgia-Azerbaijan Justice Forum. Event is held for the first time and under the patronage of the Ministries of Justice of Georgia and Azerbaijan.