ირაკლი ღარიბაშვილი რუმინეთში საქართველოს ახალდანიშნულ ელჩ თამარ ბერუჩაშვილს შეხვდა
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი თამარ ბერუჩაშვილს შეხვდა, რომელიც რუმინეთში საქართველოს ელჩად დაინიშნა. შეხვედრა მთავრობის ადმინისტრაციაში გაიმართა. ამის შესახებ ინფორმაციას პრემიერ-მინისტრის პრეს–სამსახური ავრცელებს.
პრემიერმა თამარ ბერუჩაშვილს მომავალ საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.
თამარ ბერუჩაშვილი სხვადასხვა დროს იკავებდა საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრისა და მინისტრის მოადგილის პოზიციებს, იყო ევროპულ და ევროატლანტიკური ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი, ასევე ვაჭრობისა და საგარეო ეკონომიკური ურთიერთობების მინისტრი.
ბოლო პერიოდში თამარ ბერუჩაშვილი იკავებდა დიდ ბრიტანეთსა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებულ სამეფოში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩის, ასევე შავი ზღვის საკითხებში საგანგებო დავალებათა ელჩის პოზიციებს.

24/11/2022 09:14:49 Politic
Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili met with Tamar Beruchashvili, Georgia’s newly appointed Ambassador to Romania, on Thursday.
The Prime Minister wished Tamar Beruchashvili success in her future endeavors.
At various times, Tamar Beruchashvili held the positions of Foreign Minister and Deputy Foreign Minister of Georgia, State Minister for European and Euro-Atlantic Integration, also Minister of Trade and Foreign Economic Relations.
Most recently, Tamar Beruchashvili served as Georgia’s Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, also as Ambassador at Large on Black Sea Affairs.