პრემიერ-მინისტრი უნგრეთის პარლამენტის ნაციონალური ასამბლეის სპიკერს შეხვდა
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი, უნგრეთში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, უნგრეთის პარლამენტის ნაციონალური ასამბლეის სპიკერს ლასლო კოვერს შეხვდა.
"საუბარი შეეხო ქვეყნებს შორის არსებული მეგობრული ურთიერთობების, პარტნიორული თანამშრომლობის, მათ შორის, პარლამენტთაშორისი ურთიერთობების გაღრმავების პერსპექტივებს.
ხაზი გაესვა უნგრეთის მკაფიო პოზიციას საქართველოს ევროპული და ევროატლანტიკური ინტეგრაციის პროცესთან მიმართებით, განსაკუთრებით კი მაშინ, როდესაც ევროპულმა საბჭომ საქართველოსთვის ევროპული პერსპექტივის მინიჭების გადაწყვეტილება მიიღო. ირაკლი ღარიბაშვილმა ლასლო კოვერს საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტისადმი, აგრეთვე ქვეყნის ევროპული და ევროატლანტიკური მისწრაფებისადმი მტკიცე მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა.
შეხვედრაზე განიხილეს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შექმნილი ვითარება და აგრეთვე რეგიონში არსებული გარემო. საუბარი შეეხო რუსეთის სამხედრო აგრესიას უკრაინაში და იქ შექმნილ ვითარებას" - ნათქვამია ინფორმაციაში.

26/10/2022 15:09:17 Politic
Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili met with the Hungarian National Assembly Speaker Laszlo Kover within the framework of his official visit to Hungary.
The conversation touched on the prospects of deepening friendly relations between the countries, partnership cooperation, including inter-parliamentary relations.
Hungary’s clear position regarding Georgia’s European and Euro-Atlantic integration process was emphasized, especially when the European Council decided to give Georgia a European perspective.
Irakli Garibashvili thanked Laszlo Kover for his strong support for the territorial integrity and sovereignty of Georgia, as well as for the country’s European and Euro-Atlantic aspirations.
The situation in the occupied territories of Georgia and Russia’s military aggression in Ukraine were discussed at the meeting.