საქართველო წლის ბოლომდე უპილოტო სადაზვერვო და საბრძოლო საფრენი აპარატების წარმოების დაწყებას გეგმავს
19/09/2022 10:34:19 თავდაცვა
საქართველოს თავდაცვის მინისტრის ჯუანშერ ბურჭულაძის ცნობით, პოლონურ კომპანიასთან ყველა ფორმალური პროცესი დასრულებულია და საქართველოში უპილოტო სადაზვერვო და საბრძოლო საფრენი აპარატების წარმოება წლის ბოლომდე დაიწყება.
“ყველა ფორმალური პროცესი პოლონურ კომპანიასთან დასრულებულია. ამ კომპანიის ნაწარმი აქტიურად გამოიყენება პრაქტიკაში და არის ძალიან გამართლებული კერძო საწარმო. დავაფუძნეთ კერძო საწარმო კომპანია “დელტასთან” ერთად და წლის ბოლომდე დავიწყებთ წარმოებას”, - აღნიშნა ჯუანშერ ბურჭულაძემ.
საქართველოს თავდაცვის მინისტრმა უწყების პრიორიტეტებზე საუბრისას, ტელეკომპანია იმედის ეთერში [15 სექტემბერს] განაცხადა, რომ "საქართველოში NATO-ს სტანდარტის შაშხანები იწარმოება, პოლონელებთან ერთად დაფუძნებული საწარმო კი დრონებზე იმუშავებს".

Georgia plans to start the production of unmanned reconnaissance and combat aircrafts by the end of the year
19/09/2022 10:34:19 Defense
According to the information of the Minister of Defense of Georgia, Juansher Burchuladze, the production of unmanned reconnaissance and combat aircraft in Georgia will begin by the end of the year.
As he explained, all formal processes with the Polish company producing drones have already been completed.
"All formal processes with the Polish company have been completed. The products of this company are actively used in practice. We have founded a private enterprise together with the company "Delta" and we will start production by the end of the year", said Juansher Burchuladze .