აშშ–ის საელჩო: "საქართველოს თავდაცვის ძალების მხარდაჭერის $1.5-მილიონიანი პროექტის ფარგლებში განვაახლეთ საბრძოლო მასალების საწყობი"
16/09/2022 08:10:09 პოლიტიკა
საქართველოში აშშ–ის საელჩო აცხადებს, რომ საქართველოს თავდაცვის ძალების მხარდაჭერის კიდევ ერთი პროექტი წარმატებით დასრულდა.
"$1.5-მილიონიანი პროექტის ფარგლებში განვაახლეთ საბრძოლო მასალების საწყობი, შევიძინეთ ბაგის ტიპის ორი სატრანსპორტო საშუალება, ერთი დამტვირთავი, პერიმეტრის გარშემო დამცავი ღობე და დამატებითი უსაფრთხოების სხვა აღჭურვილობა. ეს მხოლოდ პროექტის პირველი ფაზის ნაწილია. ჩვენი მხარდაჭერა გრძელდება. სამუშაობი აშშ-ის არმიის ევროპული სარდლობის დაფინანსებით თავდაცვის სამინისტროსთან, გოლდენ უესტთან და დელტასთან თანამშრომლობით ხორციელდება. ძალა ერთობაშია!", – აცხადებს აშშ–ის საელჩო.

U.S. Embassy in Georgia - "Another project supporting the Georgian Defense Forces is in the books, our support continues!"
16/09/2022 08:10:09 Politic
The Embassy of the United States of America in Georgia gas said that another project supporting the Georgian Defense Forces is in the books.
"As part of this $1.5 million project, we upgraded the GDF munitions warehouse, purchased two utility vehicles, one telehandler, a perimeter fence, and additional security equipment. This is only the first phase of the project. Our support continues! The work was carried out through funding by U.S. EUCOM in partnership with the Ministry of Defense, Golden West, and Delta. #StrengthinUnity!", - the Embassy said.