პუტინმა ოკუპირებულ ცხინვალთან დაკავშირებით მიღებულ კანონს ხელი მოაწერა
რუსეთის პრეზიდენტმა ვლადიმირ პუტინმა ხელი მოაწერა ფედერალურ კანონს ცხინვალის ოკუპირებულ რეგიონსა და რუსეთს შორის "ორმაგი მოქალაქეობის შეთანხმების რატიფიცირების" შესახებ.
ოკუპირებულ ტერიტორიაზე მცხოვრებლებს შესაძლებლობა ექნებათ, რომ აიღონ რუსეთის მოქალაქის პასპორტიც, ე.წ. ოსური პასპორტის შენარჩუნებით.
შეთანხმება ძალაში შედის რატიფიკაციის სიგელების გაცვლის დღიდან და ძალაშია ხუთი წლის განმავლობაში. ის ავტომატურად გაგრძელდება მომდევნო ხუთწლიანი პერიოდის განმავლობაში, თუ ამ პერიოდის ამოწურვამდე ექვსი თვით ადრე რომელიმე მხარე ოფიციალური არხებით არ აცნობებს მეორეს მისი შეწყვეტის განზრახვის შესახებ.

Russian President signs law to ratify agreement on dual citizenship with occupied South Ossetia
Russian President Vladimir Putin signed the federal law for ratification of the agreement on dual citizenship with Georgia’s occupied South Ossetia region.
The agreement will allow “citizens” of so-called South Ossetia to acquire Russian citizenship without renouncing their citizenship. The same will apply to Russian citizens. The agreement is valid for 5 years.
The residents with dual citizenship will have the right to social security, education, and medical care as per the legislation of the territory they reside in permanently. The agreement also applies to military service.