"კადიროვმა ზელენსკის ლიკვიდაციის გეგმა 3 თებერვალს პუტინთან ვიზიტის დროს მიიღო"
21/04/2022 10:14:08 მსოფლიო
"კადიროვმა, ვოლოდიმირ ზელენკისა და უკრაინის უმაღლესი ხელმძღვანელობის ლიკვიდაციის გეგმა 3 თებერვალს, პუტინთან ვიზიტის დროს მიიღო", - ამის შესახებ უკრაინის ეროვნული უსაფრთხოებისა და თავდაცვის საბჭოს ხელმძღვანელმა ალექსეი დანილოვმა განაცხადა.
მისი თქმით, გეგმის სისრულეში მოყვანის ვალდებულება კადიროვმა აიღო. როგორც მან აღნიშნა, 26 თებერვალს, უკრაინაში 3 ჯგუფი შევიდა, თუმცა ამ პროცესებს, უკრაინის დაზვერვა აკონტროლებდა.
"ჩვენ ვაკვირდებოდით სამივე ჯგუფს. ერთი მათგანი გაანადგურეს ჩვენმა სამხედროებმა. ორმა მოგვიანებით დატოვა ჩვენი ქვეყანა. ერთი ახლა დონეცკის რეგიონშია, მეორე - ქალაქ მარიუპოლში, მაგრამ ისინი არ არიან წინა პლანზე“, - ამბობს დანილოვი
ხოლო რაც შეეხება კადიროვსა და მის ჯგუფს, დანილოვის თქმით, ის უკრაინაში არასდროს ყოფილა და მის მიერ გავრცელებული ყველა ფოტო თუ ვიდეო მასალა, სრული აბსურდი და სისულელეა.