მედია – უკრაინაში რუსეთის მიერ გამოყენებული მაღალი სიზუსტის რაკეტების დაახლოებით 60% სამიზნეს ასცდა
25/03/2022 08:01:12 მსოფლიო
უკრაინაში რუსეთის მიერ გამოყენებული მაღალი სიზუსტის რაკეტების დაახლოებით 60% სამიზნეს ასცდა, – იუწყება Reuters აშშ–ის ოფიციალურ პირებზე დაყრდნობით.
გამოცემა წერს, რომ ეს გარემოება შესაძლოა, იყოს ახსნა, თუ რატომ ვერ მიაღწია რუსეთმა დასახულ მიზნებს შეჭრიდან 1 თვის თავზე, მაგალითად, როგორიცაა უკრაინის საჰაერო ძალების განეიტრალება.
"აშშ-ის ოფიციალური პირები არ აკონკრეტებენ, თუ რა განაპირობებს რუსული რაკეტების მარცხის მაღალ მაჩვენებელს. ისინი ამერიკულ დაზვერვაზე დაყრდნობით აცხადებენ, რომ რუსეთის წარუმატებლობის მაჩვენებელი ყოველდღიურად იცვლებოდა და დამოკიდებული იყო გაშვებული რაკეტის ტიპზე. ერთ-ერთმა ოფიციალურმა პირმა თქვა, რომ დაზვერვის მონაცემებით, რუსეთის საჰაერო ხომალდის საკრუიზო რაკეტებს ჰქონდათ წარუმატებლობის მაჩვენებელი 20-დან 60%-მდე", – წერს Reuters.
მისივე თქმით, რუსულმა მხარემ გამოვცემას კომენტარზე უარი განუცხადა.
ამასთან, Reuters ორ ექსპერტზე დაყრდნობით აცხადებს, რომ რაკეტების გაშვების ნებისმიერი წარუმატებლობის მაჩვენებელი 20%-დან ზევით უკვე მაღალია.