ვიაჩორკა: "ბელარუსში მოქალაქეები უკრაინისკენ მიმავალ რუსულ მატარებლებს აჩერებენ და საბრძოლო ტექნიკას აზიანებენ"
21/03/2022 12:07:12 მსოფლიო
ბელარუსის ოპოზიციის ლიდერის სვეტლანა ტიხანოვსკაიას უფროსი მრჩევლის ფრანაკ ვიაჩორკას განცხადებით, ბელარუსში მოქალაქეები უკრაინისკენ მიმავალ რუსულ მატარებლებს აჩერებენ და აზიანებენ.
"ბელარუსი პარტიზანების ქვეყანაა. ჩვენი გმირები აჩერებენ რუსულ მატარებლებს, აზიანებენ რუსულ აღჭურვილობას, არიგებენ ბუკლეტებს, რათა ბელარუსის ჯარები არ შევიდნენ უკრაინაში. უკრაინა გაიმარჯვებს, გათავისუფლდება ბელარუსიც", - წერს ვიაჩორკა სოციალურ ქსელში.
20 მარტს უკრაინის რკინიგზის სამსახურის "Ukrzaliznytsia" ხელმძღვანელმა ოლექსანდრ კამიშინმა Nastoyaschee Vremya-ს ეთერში განაცხადა, რომ ბელარუსის რკინიგზის თანამშრომლების დამსახურებით უკრაინასა და ბელარუსს შორის სარკინიგზო კავშირი გაწყვეტილია.
კამიშინის თქმით, ამით ბელარუსის რკინიგზის თანამშრომლები რუსულ ჯარებს უკრაინაში სამხედრო აღჭურვილობის რკინიგზით შეტანაში ხელს უშლიან.
კამიშინი დეტალებზე არ საუბრობს, თუმცა აცხადებს, რომ ბელარუსის რკინიგზაში "კვლავ არიან პატიოსანი ადამიანები", რისთვისაც მათ მადლობას უხდის.