"საერთაშორისო თანამეგობრობამ, მთელმა მსოფლიომ უნდა გავაკეთოთ ყველაფერი იმისთვის, რომ რაც შეიძლება მალე დასრულდეს ომი"
21/03/2022 10:51:45 პოლიტიკა
კიდევ ერთხელ მინდა გამოვეხმაურო რუსეთის აგრესიას უკრაინაში,საერთაშორისო თანამეგობრობამ, მთელმა მსოფლიომ უნდა გააკეთოს ყველაფერი იმისთვის, რომ რაც შეიძლება მალე დასრულდეს ომი - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა მარნეულში, ჟურნალისტებთან საუბრისას განაცხადა.
„რა თქმა უნდა, კიდევ ერთხელ უნდა დავგმოთ ჩვენ, ყველამ ერთად და საერთაშორისო თანამეგობრობამ, მთელმა მსოფლიომ უნდა გავაკეთოთ ყველაფერი იმისთვის, რომ რაც შეიძლება მალე დასრულდეს ომი“ , - აღნიშნა პრემიერმა.

PM Garibashvili: "International community must do its best to end war in Ukraine as soon as possible”
21/03/2022 10:51:45 Politic
Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili has said that the international community must condemn a war in Ukraine.
"Of course, once again we and the international community must condemn it [and] the entire world must do its best to end the war as soon as possible,” the PM told reporters.
Russia launched its attack in the early hours of 24 February, but more than three weeks into the war its forces have failed to build on initial gains they made across the country.