"მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენცია შესანიშნავი პლატფორმაა ტრადიციული და თანამედროვე უსაფრთხოების გამოწვევების განსახილველად"
18/02/2022 12:56:56 პოლიტიკა
მოხარული ვარ, რომ ვმონაწილეობ მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციაში, რაც ნამდვილად შესანიშნავი პლატფორმაა ტრადიციული და თანამედროვე უსაფრთხოების გამოწვევების განსახილველად, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი სოციალურ ქსელში წერს.
მთავრობის მეთაური აღნიშნავს, რომ საქართველო საერთაშორისო თანამეგობრობის გვერდით დგას.
„საქართველო საერთაშორისო თანამეგობრობის გვერდით დგას საერთო ფასეულობებისა და იდეალების წინსვლის სურვილით, რასაც შეუძლია გაზრდილი უსაფრთხოება უზრუნველყოს მთელს რეგიონსა და მის ფარგლებს გარეთ“, - აცხადებს ირაკლი ღარიბაშვილი.
დღეს გერმანიის ქალაქ მიუნხენში იხსნება უსაფრთხოების კონფერენცია, რომელშიც მონაწილეობას მსოფლიოს ასეულობით ქვეყნის პოლიტიკური ლიდერები, ბიზნესისა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლები მონაწილეობენ.
გერმანიაში საქართველოს ელჩ ლევან იზორიას განცხადებით, მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენცია კიდევ ერთი პლატფორმა იქნება საქართველოს საგარეო-პოლიტიკური პრიორიტეტების - ნატო–სა და ევროკავშირში ინტეგრაციის გაცხადებისთვის. ელჩის ინფორმაციით, საქართველოს პრემიერ-მინისტრს ექნება სამხრეთ კავკასიაში სამშვიდობო ინიციატივის პრეზენტაციაც.

Georgian PM - MSC is truly outstanding platform to discuss traditional and contemporary security challenges
18/02/2022 12:56:56 Politic
The three-day Munich Security Conference (MSC) kicked off in the Bavarian capital on Friday, with a major focus scheduled to be on Western strategy to counter the Ukraine crisis.
Besides the Ukraine crisis, issues such as pandemic strategies and the fight against climate change are to be discussed at the conference. Other panels will focus on less pressing issues, such as the advance of cryptocurrency.
Delegates from across the world, including from Georgia have gathered in Munich. But Russia is not officially represented.
"Delighted to participate in MSC. Truly an outstanding platform to discuss traditional and contemporary security challenges! Georgia stands alongside the international community in pursuit of advancing common values and ideals that can ensure greater security across the region and beyond," Georgia's Prime Minister Irakli Garibashvili said in a tweet.