საქართველოს პრემიერ-მინისტრი მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციაში მიიღებს მონაწილეობას
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი მსოფლიო ლიდერებთან ერთად მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციაში მიიღებს მონაწილეობას, რომელიც 18-20 თებერვალს მიუნხენში გაიმართება.
მთავრობის ადმინიტრაციის ცნობით, ირაკლი ღარიბაშვილი კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციის თავმჯდომარემ ვოლფგანგ იშინგერმა მიიწვია.
კონფერენციის ფარგლებში დაგეგმილია საქართველოს პრემიერ-მინისტრის მაღალი დონის ორმხრივი შეხვედრები, როგორც პოლიტიკურ დონეზე, ასევე ბიზნესწრეების წარმომადგენლებსა და უმსხვილესი კომპანიების პირველ პირებთან.
მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენცია მსოფლიოს წამყვანი ფორუმია საერთაშორისო უსაფრთხოების პოლიტიკის განსახილველად, რომელიც ყოველი წლის თებერვალში თავს უყრის 450-ზე მეტ გადაწყვეტილების მიმღებ მაღალჩინოსანსა და ლიდერს მთელი მსოფლიოდან, რომლებიც საერთაშორისო უსაფრთხოების პოლიტიკის ყველაზე აქტუალურ საკითხებს განიხილავენ.
საქართველოს დელეგაციაში, რომელსაც პრემიერ-მინისტრი ხელმძღვანელობს, ვიცე-პრემიერი, საგარეო საქმეთა მინისტრი დავით ზალკალიანი, თავდაცვის მინისტრი ჯუანშერ ბურჭულაძე და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ილია დარჩიაშვილი იმყოფებიან.

PM to take part in Munich Security Conference together with world leaders
Georgian Prime Minister Irakli Gharibashvili, together with the world leaders, will take part in the Munich Security Conference, which will be held on February 18-20 in Munich.
Wolfgang Ischinger, Chairman of the Munich Security Conference invited Georgian PM to the conference.
Within the framework of the conference, PM plans to hold high-level bilateral meetings both at the political level, as well as with representatives of the business community and the leaders of large companies.
The Munich Security Conference is the world’s leading forum for international security policy, bringing together in February each year more than 450 top decision-makers and leaders from around the world to discuss the most pressing issues of international security policy.
The Georgian delegation led by the Prime Minister includes the Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs Davit Zalkaliani, Defense Minister Juansher Burchuladze and the Head of the Government Administration Ilia Darchiashvili.