სამხარაძე: "8 კონგრესმენმა აშშ-ის სავაჭრო წარმომადგენელს საქართველოსთან თავისუფალი ვაჭრობის თაობაზე მოლაპარაკებების დაწყების თხოვნით მიმართა"
11/12/2021 15:48:08 პოლიტიკა
საქართველოს პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარის ნიკოლოზ სამხარაძის განცხადებით, 8 ამერიკელმაკონგრესმენმა აშშ-ის სავაჭრო წარმომადგენელს საქართველოსთან თავისუფალი ვაჭრობის თაობაზე მოლაპარაკებების დაწყების თხოვნით მიმართა.
"ჩვენი [საქართველოს საპარლამენტო დელეგაცია] ერთკვირიანი ვიზიტის შესანიშნავი დაგვირგვინება ვაშინგტონში. 8 კონგრესმენმა აშშ-ის სავაჭრო წარმომადგენელს საქართველოსთან თავისუფალი ვაჭრობის თაობაზე მოლაპარაკებების დაწყების თხოვნით მიმართა. ეს არის კარგი ნაბიჯი აშშ-სა და საქართველოს სტრატეგიული პარტნიორობის შემდგომი გაღრმავებისთვის. მადლობა ლიდერობისთვის კონგრესმენ კეროლ მილერს", – წერს სამხარაძე სოციალურ ქსელში.

Nikoloz Samkharadze: "8 representatives sent a letter to US Trade Representative on launching free trade talks with Georgia"
11-12-2021 19:48:08 Politic
Georgian Dream MP, Chairman of the Foreign Relations Committee, Nikoloz Samkharadze has said that 8 representatives sent a letter to US Trade Representative on launching free trade talks with Georgia.
"Great crowning of our week-long visit to D.C. Eight representatives sent a letter to US Trade Representative on launching free trade talks. Good step for deepening US-Georgia strategic partnership further. Thank you for taking the lead Carol Miller", Nikoloz Samkharadze said in a tweet.