ბიბილოვი: "სამხრეთ ოსეთისკენ მიმართული მთელი ნეგატივის 36% საქართველოდან მოდის"
ცხინვალის ოკუპირებული რეგიონის დე ფაქტო ლიდერი ანატოლი ბიბილოვი ვარაუდობს, რომ "საქართველო რესპუბლიკის საპრეზიდენტო არჩევნებში ჩარევას შეეცდება".
«უახლოეს ხანებში საქმე გაგიორმაგდებათ. სამხრეთ ოსეთში მიმდინარე პოლიტიკური პროცესებით ჩვენი არაკეთილმოსურნეებიც ინტერესდებიან და რაღა თქმა უნდა, იქნება გარკვეული ზეგავლენა იმ ღონისძიებებზე, რომელიც აქ განცორციელდება. ბუნებრივია, ვგულისხმობ სამხრეთ ოსეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტის არჩევნებს», – განაცხადა ბიბილოვმა დე ფაქტო საგარეო დაზვერვის სამსახურის სხდომაზე.
მისივე მტკიცებით, "უკვე დღეს, შესაბამისი სტრუქტურების მიერ ჩატარებული ანალიზის შედეგების თანახმად, სამხრეთ ოსეთისკენ მომავალი მთელი ნეგატივის 36% საქართველოდან მოდის».
«ის, რომ ისინი [სოცქსელების - რედ.] ოსურ სეგმენტში აქტიურობენ, აღარავისში იწვევს ეჭვებს. ეს ჩანს და ნათელია. აქ სინანულით უნდა აღინიშნოს, რომ ზოგიერთი ჩვენი თანამოქალაქე მათ ჰყვებათ და თქვენი - საგარეო დაზვერვის სამსახურის ამოცანაა, მინიმუმამდე შეამციროთ პოლიტიკურ პროცესებზე ეს მავნე ზეგავლენები, რომლებიც შეიძლება, საქართველოს და სხვა არაკეთილმოსურნე ქვეყნების მხრიდან მოდიოდეს», – დასძინა ბიბილოვმა.
ცნობისთვის: ბიბილოვს "საპრეზიდენტო" უფლებამოსილების ვადა 2022 წლის გაზაფხულზე ეწურება. მან უკვე განაცხადა, რომ მეორე ვადით აპირებს კენჭისყრას.

Бибилов: на Грузию приходится 36% негатива, идущего на Южную Осетию
Президент самопровозглашенной республики Южная Осетия Анатолий Бибилов предполагает, что Грузия попытается вмешаться в выборы югоосетинского лидера. Об этом он сказал на встрече с сотрудниками Службы внешней разведки (СВР).
«В ближайшей перспективе у вас работы будет существенно больше. Политическими процессы, которые происходят в республике Южная Осетия, интересуются и наши недруги. И, конечно, определенное воздействие будет по отношению к тем мероприятиям, которые здесь будут проходить. Естественно, это выборы президента республики Южная Осетия», – подчеркнул, по информации "Эха Кавказа", Анатолий Бибилов.
Он отметил, что «уже на сегодняшний день, согласно проведенному соответствующими структурами анализу, 36% всего негатива, который идет на республику и на ее руководство, приходится на Грузию».
«То, что в осетинском сегменте они участвуют, ни у кого не вызывает сомнения. Это ясно видно. Тут нужно с сожалением отметить, что некоторые граждане «ведутся» на эти публикации. Одна из задач СВР – минимизировать то воздействие на политические процессы, которое может быть со стороны Грузии и других недружественных государств», – сказал он.
Срок полномочий югоосетинского лидера истекает весной 2022 года. Ранее Бибилов намекнул, что планирует баллотироваться на второй срок.