გიორგი ხელაშვილი:"აშშ-ის თავდაცვის მდივანი ხაზგასმით აღნიშნავს, რომ მისი ვიზიტის მიზანი საქართველოს ევროატლანტიკურ ინტეგრაციისკენ წინსვლაა"
18/10/2021 05:53:29 პოლიტიკა
აშშ-ის თავდაცვის მდივანი ხაზგასმით აღნიშნავს, რომ მისი ვიზიტის მიზანი საქართველოს ევროატლანტიკურ ინტეგრაციისკენ წინსვლაა, – ამის შესახებ საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, გიორგი ხელაშვილი „ტვიტერის“ გვერდზე წერს.
მისივე თქმით, ამ კუთხით მომდევნო სამი წელი მნიშვნელოვანია.
„მომდევნო სამი წელი ამ ასპექტში მნიშვნელოვანია. ოსტინის ვიზიტი საქართველოს მთავრობასა და ბაიდენის ადმინისტრაციას შორის თანამშრომლობისთვის, სწორი მიმართულების განსასაზღვრად უნდა იქნას გამოყენებული“, – განაცხადა გიორგი ხელაშვილმა.

Giorgi Khelashvili - US defense secretary Lloyd Austin stresses advancing Georgia’s Euro-Atlantic integration as the purpose of his visit
18/10/2021 05:53:29 Politic
Deputy Chairman of the Parliamentary Committee on Foreign Affairs of Georgia, MP from the Georgian Dream, Giorgi Khelashvili has said that the visit of U.S. Defense Secretary Lloyd Austin to Georgia should be used to set the right direction to cooperation between Georgian government and the Biden administration.
"US defense secretary stresses advancing Georgia’s Euro-Atlantic integration as the purpose of his visit. The next three years are crucial in this respect and Austin’s visit should be used to set the right direction to cooperation between Georgian government and the Biden administration," he said in a tweet.