"საგამოძიებო კომისიის დასკვნა აჩვენებს, რომ ოპოზიცია მცდარად ამტკიცებდა, თითქოს არჩევნები გაყალბებული იყო"
27/09/2021 12:59:42 პოლიტიკა
საპარლამენტო უმრავლესობის წევრი გიორგი ხელაშვილი სოციალურ ქსელ „ტვიტერის“ გვერდზე 2020 წლის არჩევნების შესახებ საგამოძიებო კომისიის დასკვნის ინგლისურ ვერსიას აზიარებს და წერს, რომ ოპოზიცია მცდარად ამტკიცებდა, თითქოს არჩევნები გაყალბებული იყო.
„2 ოქტომბრის ადგილობივი თვითმართველობის არჩევნებამდე აქტუალური საკითხი – აქ მოცემულია 2020 წლის არჩევნების შესახებ საგამოძიებო კომისიის დასკვნის სრულყოფილი ინგლისური თარგმანი. ოპოზიცია მცდარად ამტკიცებდა, რომ არჩევნები გაყალბებული იყო“, – წერს გიორგი ხელაშვილი.

Opposition falsely claimed 2020 elections to be rigged, MP Khelashvili says
Georgian Parliament member Giorgi Khelashvili says “the opposition falsely claimed the elections were rigged.”
“Topical before the 2 October local elections in Georgia, here’s a thorough English translation of the conclusions of the inquiry commission on the conduct of 2020 elections. Opposition falsely claimed they were rigged,” MP Khelashvili tweeted on Monday.
Topical before the 2 October local elections in Georgia, here’s a thorough English translation of the conclusions of inquiry commission on the conduct of 2020 elections.Opposition falsely claimed they were rigged. The full story on a hundred pages:https://t.co/FUFqGfGP6d pic.twitter.com/g4GRV6ADBi