რუსეთი უახლოესი სამი წლის განმავლობაში სამხედრო ხარჯებისთვის 10,8 ტრილიონი რუბლის დახარჯვას გეგმავს
რუსეთის ხარჯები ეროვნულ თავდაცვაზე 2022 წელს 3,5 ტრილიონ რუბლს გადააჭარბებს, რაც მიმდინარე წლის მაჩვენებელს 400 მილიონით აღემატება. ამის შესახებ ფედერალური ბიუჯეტის პროექტის განმარტებით ბარათშია ნათქვამი.
პროექტში ასევე აღნიშნულია, რომ 2024 წელს ჯარისა და სამხედრო-სამრეწველო კომპლექსის საჭიროებებისთვის განსაზღვრული თანხა კიდევ 300 მილიარდით გაიზრდება.
სულ კი უახლოესი სამი წლის განმავლობაში რუსეთის სამხედრო ხარჯებისთვის 10,8 ტრილიონი რუბლია გათვალისწინებული.
21 სექტემბერს რუსეთის მთავრობამ 2022 წლისა და 2023 და 2024 წლების გეგმიური პერიოდის ფედერალური ბიუჯეტის პროქტს მხარი დაუჭირა. დოკუმენტი სახელმწიფო სათათბიროს განსახილველად 1 ოქტომბრამდე წარედგინება.

В ближайшие три года Россия потратит на оборону почти 11 триллионов рублей
Расходы России на национальную оборону в 2022 году составят более трех с половиной триллионов рублей, что на 400 миллиардов больше, чем в году текущем, следует из пояснительной записки к проекту федерального бюджета.
В проекте также указано, что в 2024 году сумма, выделенная на нужды армии и военно-промышленного комплекса, будет увеличена еще на 300 миллиардов. Всего оборонные расходы России в ближайшие три года составят 10,8 триллиона рублей, - сообщает "Радио Свобода".
Во вторник правительство России одобрило проект закона «О федеральном бюджете на 2022 год и на плановый период 2023 и 2024 годов». Документ будет внесен на рассмотрение Госдумы до 1 октября.