ლავროვმა რუსულ გადამზიდ კომპანიებს მოუწოდა, "მთიანი ყარაბაღის სატრანზიტო პოტენციალს სათანადო ყურადღება მიაქციონ"
17/08/2021 13:28:21 კავკასია
რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა სერგეი ლავროვმა რუსულ გადამზიდ კომპანიებს მოუწოდა, "მთიანი ყარაბაღის სატრანზიტო პოტენციალს სათანადო ყურადღება მიაქციონ".
«ამჟამად ჩვენ აქტიურად ვმუშაობთ ინფრასტრუქტურისა და გზების აღდგენაზე, ამიტომაც ამ პერსპექტიულ მიმართულებას ყურადღება უნდა მიექცეს. ვფიქრობ, ეს ცალსახად ეკონომიკური სარგებლის მომტანი იქნება», - განაცხადა ლავროვმა და დასძინა, რომ «რუსეთის უშუალო სიახლოვეს მდებარე ამ სექტორის ეკონომიკური განვითარება რუსეთის უშუალო ჩართულობით განხორციელდება».

Лавров призвал российских грузоперевозчиков обратить внимание на транзитный потенциал Нагорного Карабаха
17/08/2021 13:28:21 Кавказ
Министр иностранных дел России Сергей Лавров призвал занимающиеся грузоперевозками российские компании обратить внимание на транзитный потенциал Нагорного Карабаха.
«Сейчас мы активно работаем над восстановлением инфраструктуры и дорог, поэтому обратите внимание на это перспективное направление, я думаю, это будет иметь очевидную экономическую выгоду», - согласно ТАСС, сказал Лавров на встрече с Ассоциацией международных перевозчиков.
Глава МИД РФ не исключил, что «экономическое развитие этого сектора, который находится в непосредственной близости от нас, будет происходить при активном участии России».