თბილისი - სოხუმი: ჰაბიბ ნურმაგომედოვი აფხაზეთში მასტერ-კლასს ჩაატარებს
UFC-ს მოქმედი ჩემპიონი მსუბუქ წონით კატეგორიაში ჰაბიბ ნურმაგომედოვი ოკუპირებულ აფხაზეთს ეწვევა და მასტერ-კლასს ჩაატარეს. ადგილობრივი მედიის ცნობით, ღონისძიება 1 ივნისს სოხუმის "დინამოს" სტადიონზე ჩატარდება.
"ნურმაგომედოვი ახალგაზრდა სპორტსმენების კითხვებს უპასუხებს და საჩვენებელ ბრძოლებს დაესწრება. გარდა ამისა, ღონისძიებაზე ოფიციალურად გაიხსნება ეროვნული პლატფორმა "აფხაზეთის მომავალი", რომელიც ნიჭიერი აფხაზი ახალგაზრდების მხარდაჭერასა და მომავლის აყვავებული აფხაზეთისთვის რეფორმების შემუშავებას ისახავს მიზნად" - იუწყება აფხაზური მედია.
საგულისხმოა, რომ 2020 წლის დეკემბერში ნურმაგომედოვის მენეჯერი - რიზვან მაგომედოვი თბილისში დედაქალაქის მერმა კახი კალაძემ მიიღო. მხარეებმა რეგიონში შერეული საბრძოლო ხელოვნების განვითარების სტრატეგიაზე იმსჯელეს. მოგვიანებით გაიმართა ონლაინ-კონფერენცია, რომელშიც ნურმაგომედოვთან ერთად ბერა ივანიშვილიც მონაწილეობდა.

Хабиб Нурмагомедов проведет мастер-класс в Сухуми
Действующий чемпион UFC в легком весе Хабиб Нурмагомедов посетит самопровозглашенную Абхазию и проведет мастер-класс. По сообщению абхазских СМИ, мероприятие состоятся 1 июня - в Международный день защиты детей, на Сухумском стадионе «Динамо».
Как сообщают местные СМИ, Нурмагамедов ответит на вопросы молодых спортсменов и посмотрит показательные бои. Кроме того, на мероприятии состоится "запуск национальной платформы «Будущее Абхазии», цели которой - поддержка талантливой молодежи Абхазии и разработка реформ для процветающей Абхазии будущего».
Примечательно, что в декабре 2020-го года менеджера вышеупомянутого борца - Ризвана Магомедова в Тбилиси принимал столичный градоначальник Каха Каладзе. Стороны обсуждали стратегию развития смешанных боевых искусств (MMA) в регионе. Позже состоялась онлайн-конференция, в которой вместе с Хабибом Нурмагамедовым принимал участие наследник основателя «Грузинской мечты», рэпер Бера Иванишвили.