ბაიდენი პუტინს სავარაუდოდ, შვეიცარიაში შეხვდება
აშშ-ისა და რუსეთის პრეზიდენტების ჯო ბაიდენისა და ვლადიმირ პუტინის ივნისისთვის დაგეგმილი შეხვედრა სავარაუდოდ, შვეიცარიაში გაიმართება, - იუწყება რუსული "Коммерсантъ" საკუთარ წყაროებზე დაყრდნობით.
როგორც გამოცემა აღნიშნავს, კრემლში ამ ინფორმაციის კომენტირებისგან თავს იკავებენ.
შეხვედრის შესახებ გადაწყვეტილება დიდწილად იქნება დამოკიდებული ორი ქვეყნის საგარეო უწყებების ხელმძღვანელთა 19-20 მაისისთვის დაგეგმილ მოლაპარაკებებზე.
აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა ორშაბათს დანიაში ვიზიტი დაასრულა და რეიკიავიკში გაემგზავრა არქტიკული საბჭოს სხდომაში მონაწილეობისათვის, - იუწყება "ამერიკის ხმა". სწორედ ისლანდიის დედაქალაქშია დაგეგმილი ენტონი ბლინკენისა და სერგეი ლავროვის შეხვედრა, რომელზეც, როგორც ვარაუდობენ, აშშ-ისა და რუსეთის პრეზიდენტების პირველი სამიტის დრო და ადგილი უნდა დასახელდეს.

Встреча Байдена и Путина может состояться в Швейцарии – «Ъ»
Издание "Коммерсантъ" сообщило со ссылкой на свои источники, что намеченная на июнь встреча президентов России и США Владимира Путина и Джо Байдена может пройти в Швейцарии. Как пишет "Коммерсантъ", в Кремле отказались комментировать информацию о возможном месте саммита.
Решение о встрече будет во многом зависеть от намеченных на 19-20 мая переговоров между министром иностранных дел России Сергеем Лавровым и госсекретарём США Энтони Блинкеном, - сообщает "Радио Свобода".
Глава Госдепартамента США в понедельник завершил визит в Данию и направился в Рейкьявик для участия в заседании Арктического совета, сообщает "Голос Америки". В столице Исландии и должна произойти встреча Блинкена с Лавровым, где, как ожидается, могут быть названы точное время и место первого саммита США и России после инаугурации президента Джо Байдена.