„პურის მცხობელთა ასოციაციის” თავმჯდომარე: "სხვა გზა არ რჩება… უნდა მოემატოს ფასი"
17/05/2021 10:43:35 საზოგადოება
„სხვა გზა არ რჩება 10 თეთრით მაინც უნდა მოემატოს პროდუქციას ფასი”, – ამის შესახებ „პურის მცხობელთა ასოციაციის” თავმჯდომარემ მალხაზ დოლიძემ „კვირის“ პრესკლუბში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
მისი განცხადებით, არსებული ფასის შენარჩუნება იმ შემთხვევაში იქნება შესაძლებელი თუ პურის მწარმოებლები ფქვილის 53 ლარის ნაცვლად 50 ლარად შეძენას შეძლებენ.
„ჩვენ შეგვითანხმდნენ, რომ 53 ლარად მივიღებდით ფქვილს და ეს ხორციელდება უკვე მე–6თვეა. ამ ექვს თვეში თქვენ იცით, რომ ვალუტა შეიცვალა, საფუარის ფასი შეიცვალა, მარილის ფასი შეიცვალა, ყველაფრის ფასი შეიცვალა, საწვავის ფასზე რა ამბავია და დისტრიბუცია ძალიან გართულდა, კორონავირუსთან დაკავშირებით ყველა პური შეფუთული გამოდის და ესეც გარკვეულ ხარჯებთან არის დაკავშირებული, რადგან შესაფუთი მასალა საქართველოში თითქმის არ მზადდება და შემოდის უცხოეთიდან. რაც აქ მზადდება ისიც ძალიან ძვირია. ჩვენ, მცხობელები არ ჩავვარდით კარგ დღეში და მივმართეთ კიდევაც, რამდენჯერმე იყო საუბარი იმაზე, რომ ჩვენთვის 53- ლარიანმა სუბსიდირებამ აზრი დაკარგა. როგორც ასოციაციის თავმჯდომარეს მომმართავენ, რომ მე ეს გავახმოვანო და ვუთხრა სახელმწიფო ორგანოებს, ვისაც ეს საკითხი ხელეწიფება, თუ 53 ლარის ნაცვლად 50 ლარად მოგვცემენ ფქვილს, მაშინ კიდევ რაღაცით ჩვენს წარმოებებს შევინარჩუნებთ და იმ ტემპს შევინარჩუნებთ რომელიც არის, ან სხვა გზა არ რჩება დღევანდელ დღეს, 10 თეთრით მაინც უნდა მოუმატოს პროდუქციას ფასი, რომ ჩვენ რაღაცნაირად თავი შევინახოთ და გავიტანოთ ჩვენი წარმოება. გარდა ამისა, მინდა აღვნიშნო, რომ საშინლად გვემსახურება ყველა მომსახურე კომპანია, დაწყებული წყლიდან დამთავრებული ბუნებრივ აირამდე“, – განაცხადა დოლიძემ.