- რაჭა-ლეჩხუმსა და ქვემო სვანეთში – 7
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა არის 15 148, საიდანაც: 4 289 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში, მათ შორის, თბილისის საავადმყოფოებში – 2 449, აჭარაში – 499, იმერეთში – 417.
ამ ეტაპზე მძიმე პაციენტია 839 პირი, მათ შორის, თბილისში – 413, აჭარაში – 87, იმერეთში -104. ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე იმყოფება 166 პირი, მათგან თბილისში – 112, აჭარაში – 11, იმერეთში – 12. 744 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, მათ შორის 410 – თბილისში, 307 – აჭარაში. 10 115 პირი ვირუსის მკურნალობის კურსს გადის საცხოვრებელ ბინაზე.
საკარანტინო სივრცეებში მოთავსებულია 84 ადამიანი, მათ შორის, თბილისში – 69, ხოლო აჭარაში – 14. სულ 6 ოქტომბრიდან – 4 მაისის პერიოდში, სახელმწიფო საზღვრიდან საკარანტინე სივრცეებში გადაყვანილია – 24 603 პირი.
ამ ეტაპისთვის თვითიზოლაციაში იმყოფება 35 759 ადამიანი, მათ შორის თბილისში – 27 677 პირი, აჭარაში – 2 370, იმერეთში – 784“, – აღნიშნულია ინფორმაციაში.
ბოლო 24 საათში ქვეყნის მასშტაბით ჩატარდა 27 648 კვლევა ტესტით, მათ შორის 15 912 კვლევა ანტიგენის ტესტით და 11 736 „პისიარ“ ტესტით.