მესამე ტალღა: აზერბაიჯანში კოვიდ-ინფიცირების 2146 ახალი შემთხვევაა
აზერბაიჯანში ბოლო დღე-ღამის განმავლობაში COVID-19-ით ინფიცირების 2146 ახალი შემთხვევა გამოვლინდა. პორტალ Worldmeters.info-ს მონაცემებით, ეს გასული წლის 23 დეკემბრიდან მაქსიმალური მაჩვენებელია.
ქვეყნის მინისტრთა კაბინეტთან არსებული ოპერატიული შტაბის ცნობით, დღე-ღამის განმავლობაში აზერბაიჯანში კორონავირუსული ინფექციისგან 838 ადამიანი განიკურნა და 25 გარდაიცვალა.
მთლიანობაში, სადღეისოდ აზერბაიჯანში კოვიდ-ინფიცირების 259 476 შემთხვევაა აღრიცხული, განიკურნა 237 338 ადამიანი, გარდაიცვალა 3538. ამ დროისთვის კლინიკებში 18 600 ინფიცირებული მკურნალობს.
ამასთან, გასული დღე-ღამის განმავლობაში ვაქცინაცია 28 926-მა მოქალაქემ ჩაიტარა, ჯამში კი ვაქცინირებულთა რაოდენობამ 536 871-ს მიაღწია.
აღსანიშნავია, რომ ინფიცირებულთა რაოდენობის მკვეთრი ზრდა ფიქსირდება ბოლო დღეებში სომხეთშიც, გარკვეული ზრდაა საქართველოშიც.

Третья волна: в Азербайджане выявили 2146 новых случаев коронавируса
В Азербайджане за последние сутки выявили 2146 новых случаев заражения COVID-19. По данным портала Worldmeters.info, это – максимальный показатель с 23 декабря прошлого года, - сообщает "Эхо Кавказа".
В Оперативном штабе при Кабинете министров сообщили, что за сутки в стране выздоровели 838 человек, скончались 25.
В целом на сегодня в Азербайджане выявлено 259 476 случаев заражения COVID-19, вылечились 237 338 человек, скончались 3538. Продолжается лечение 18 600 больных.
При этом за минувшие сутки от коронавирусной инфекции в Азербайджане были вакцинированы 28 926 человек. Число вакцинированных граждан уже достигло 536 871.
Отметим, что рост числа заражения коронавирусом наблюдается и в других странах Южного Кавказа – Грузии и Армении.