ტაისონი ჰოლიფილდს მაინც შეხვდება
54 წლის მაიკ ტაისონსა და 58 წლის ევანდერ ჰოლიფილდს შორის ბრძოლა მაინც გაიმართება. ტაისონმა რინგზე გასვლის მზადყოფნა გამოთქვა.
ვეტერანი მოკრივეების ბრძოლა 29 მაისისთვის იყო დაგეგმილი. ორიოდ დღის წინ გავრცელდა ინფორმაცია ტაისონის პოზიციის გამო მისი ჩაშლის შესახებ: ყოფილი მსოფლიო ჩემპიონი 15 მლნ დოლარიანმა ჰონორარმა არ დააკმაყოფილაო. თუმცა ერთ დღეში თავად ტაისონმა გააკეთა განცხადება შეხვედრისთვის მზადყოფნის თაობაზე და მეტოქის დამარცხების პირობაც დადო.
ტაისონი და ჰოლიფილდი რინგზე ორჯერ შეხვდნენ. 1996 წელს ევანდერმა მაიკის ნოკაუტირება მოახდინა, 1997 წელს კი დისკვალიფიცირებულ იქნა და დამარცხებულად გამოცხადდა მას შემდეგ, რაც ტაისონს ყურზე უკბინა.

Тайсон все же готов встретиться с Холифилдом
Бой между 54-летним Майком Тайсоном и 58-летним Эвандером Холифилдом все же может состояться. Тайсон заявил о готовности выйти на ринг против Холифилда.
Бой боксеров-ветеранов был запланирован на 29 мая. Но накануне появилась информация о срыве поединка из-за позиции Тайсона. Бывшего чемпиона мира не устроила сумма гонорара 15 миллионов долларов. Но не прошло и суток, как бывший чемпион мира заявил о своей готовности провести бой против Холифилда. Более того, Майк пообещал победить своего соперника.
Майк Тайсон и Эвандер Холифилд дважды встречались на ринге. В 1996 Эвандер нокаутировал Майка. В 1997 году Тайсон были дисквалифицирован и признан побежденным после того, как он укусил своего соперника за ухо.