საქართველოს, აზერბაიჯანისა და თურქეთის საგარეო საქმეთა მინისტერიალი გადაიდო
საქართველოს, აზერბაიჯანისა და თურქეთის საგარეო საქმეთა მინისტრების სამმხრივი შეხვედრა, რომელიც 19 თებერვალს ბაქოში იყო დაგეგმილი, გადაიდო. ამის შესახებ, აზერბაიჯანული სააგენტო "Trend"-ის ინფორმაციით, აზერბაიჯანის საგარეო პოლიტიკური უწყების პრეს-სპიკერმა ლეილა აბდულაევამ განაცხადა.
სამი ქვეყნის საგარეო საქმეთა მინისტერიალი პირველად 2012 წლის 8 ივნისს გაიმართა. მაშინ ხელი მოეწერა ტრაბზონის დეკლარაციას, რომელიც სხვადასხვა სფეროებში თანამშრომლობას ითვალისწინებს. 2021 წლის 19 თებერვალს მინისტრების რიგით მე-9 შეხვედრა უნდა გამართულიყო.
ცნობისთვის: დღეს ცნობილი გახდა საქართველოს პრემიერ-მინისტრის თანამდებობიდან გიორგი გახარიას გადადგომის შესახებ. შესაბამისად, ყველა მინისტრი, მათ შორის - საქართველოს მთავარი დიპლომატი დავით ზალკალიანიც მოვალეობის შემსრულებლად ითვლება.

Встреча глав МИД Азербайджана, Грузии и Турции отложена
Трехсторонняя встреча министров иностранных дел Азербайджана, Грузии и Турции, намеченная на 19 февраля в Баку, отложена, - сообщает "Эхо Кавказа".
Как пишет агентство Trend, об этом сообщила глава пресс-службы МИД Азербайджана Лейла Абдуллаева.
Отметим, что сегодня подал в отставку премьер-министр Грузии Георгий Гахария. Отныне все министры кабинета Гахария являются исполняющими обязанности. Среди них – глава МИД, вице-премьер Давид Залкалиани.
Встреча министров иностранных дел Грузии, Турции и Азербайджана впервые состоялась 8 июня 2012 года. Тогда была подписана Трабзонская декларация, подразумевающая сотрудничество между странами в различных сферах. 19 февраля должна была состояться девятая встреча в таком формате.