"კომენდატის საათი" შესაძლოა, შეიცვალოს
08/02/2021 11:46:56 საზოგადოება
"კომენდატის საათი" შესაძლოა, შეიცვალოს. ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრ გიორგი გხარიასა და ბიზნეს-სექტორის წარმომადგენლებს შორის გამართული შეხვედრის დასრულების შემდეგ გახდა ცნობილი.
გახარიასთან აუდიენციის შემდეგ მსხვილი ბიზნეს-ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა განაცხადეს, რომ მომდევნო ორ კვირაში არსებული შეზღუდვები, შესაძლოა კიდევ შემსუბუქდეს. მათივე თქმით, შეხვედრაზე გაჟღერდა ინიციატივა, "კომენდატის საათის" ცვლილებასთან დაკავშირებით.
"იყო საუბარი, რომ „კომენდანტის საათი“ გადაწეულიყო 1 ან 2 საათით მაინც" - ამის შესახებ IG Development-ის დამფუძნებელმა მინდია საბანაძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, პრემიერ-მინისტრი ბიზნესმენებს ამ საკითხის განხილვას დაპირდა და უთხრათ, რომ მოკლე პერიოდში გადაწყვეტილებას აცნობებს.
შეხვედრაში, რომელიც საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციაში გაიმართა, სხვადასხვა სფეროში მოქმედი მსხვილი ბიზნესის 40-მდე წარმომადგენელი მონაწილეობდა.