საქართველო ტურისტებს ქვეყნის საზღვრებს 1 ივლისიდან გაუხსნის
15 ივნისიდან საქართველო ადგილობრივი ტურიზმისთვის გაიხსნება, ხოლო 1 ივლისიდან საქართველო მზად იქნება, მიიღოს უცხოელი ტურისტები,– ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ–მინისტრმა გიორგი გახარიამ განაცხადა.
მისი თქმით, საზღვრებზე კონტროლი გაძლიერდება.
„ამას ჩვენ გავაკეტებთ, როგორც სახმელეთო საზღვრებზე უსაფრთხო კორიდორების შექმნით მეზობელ ქვეყნებთან, ასევე გავაკეთებთ უსაფრთხო კოროდორების შექმნით ორმხრივი მოლაპარაკებებით ტურისტულად ჩვენთვის საინტერესო ქვეყნებიდან. ეს მოლაპარაკებები დაწყებულია. ამ მიზანს ჩვენ მივაღწევთ და საქართველო იქნება ერთ–ერთი პირველი ქვეყანა, რომელიც თავის საზრვრებს გახსნის.

Гахария: Грузия планирует принять иностранных туристов с 1 июля
Грузия планирует принять иностранных туристов с 1 июля. Об этом сообщил премьер-министр Грузии Георгий Гахария.
«Мы сделаем это при помощи обустройства безопасных коридоров на сухопутных границах с нашими соседями, а также благодаря двусторонним переговорам со странами, интересными для нас с точки зрения туризма. Эти переговоры уже начаты», - отметил Гахария.
План правительства предусматривает «открытие» внутреннего туризма с 15 июня, - сообщил глава правительства.
Гахария отметил, что у Грузии уже накопился опыт по работе гостиниц в условиях карантина. Он не исключил, что будут созданы т.н. «безопасные зоны» в Цкалтубо, Гудаури, Саирме, Абастумани и Боржоми.