აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობაში ცხელი ხაზი 143 ამოქმედდა
• (+995) 591 63 42 26 ნებისმიერი მობილური ოპერატორიდან ან ქალაქის ტელეფონიდან (24 საათის განმავლობაში);
• (+995 32) 2371998 საზღვარგარეთის ქვეყნებიდან (9:00-დან 18:00 საათამდე).
ცხელი ხაზით სარგებლობა შეუძლიათ აფხაზეთიდან იძულებით გადაადგილებულ პირებს და ოკუპირებული აფხაზეთის ტერიტორიაზე ლეგიტიმურად მცხოვრებ მოქალაქეებს.
ცხელი ხაზის დახმარებით მოსახლეობა შეძლებს, მიიღოს ინფორმაცია აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის სოციალური, ჯანდაცვის და განათლების პროგრამების შესახებ, გაიაროს იურიდიული კონსულტაციები საჭირო საკითხებზე.
ასევე, აფხაზეთიდან დევნილებს შეუძლიათ, დისტანციურად გააგზავნონ აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობაში ნებისმიერი განცხადება ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: info@abkhazia.gov.ge;
განცხადების ელექტრონულად გაგზავნასთან დაკავშირებულ ნებისმიერ საკითხზე ინფორმაციის მიღება შესაძლებელია ცხელი ხაზის მეშვეობით.

В правительстве Автономной Республики Абхазия задействована горячая линия:
Горячей линией могут воспользоваться вынужденно перемещенные лица из Абхазии и граждане, легитимно проживающие в оккупированной Абхазии.
С помощью горячей линии население сможет получить информацию о предоставленных правительством Автономной Республики Абхазия программах социального обеспечения, здравоохранения и образования, а также юридическую консультацию по необходимым вопросам.
Кроме того, ВПЛ из Абхазии могут дистанционно подать любую заявку в Правительство Автономной Республики Абхазия по следующему адресу электронной почты: info@abkhazia.gov.ge;
Информация по любым вопросам, связанным с отправкой заявления в электронном виде, сможете узнать при помощи горячей линии.