მთავრობა 70 წელს გადაცილებულ მოქალაქეებს იზოლაციაში ყოფნას ურჩევს
„70 წელს გადაცილებულ მოქალაქეებს ეძლევათ რეკომენდაცია, მაქსიმალურად მოერიდონ საზოგადოებრივი თავშეყრის ადგილებს და შეძლებისდაგვარად იმყოფებოდნენ იზოლაციაში“, – ნათქვამია მთავრობის მიერ გავრეცლებულ ინფორმაციაში.
უკანასკნელი მონაცემებით, საქართველოში ახალი ტიპის კორონავირუსის 33 შემთხვევაა დადასტურებული.
ცნობისთვის: ჩინეთში ახალი ტიპის კორონავირუსით („COVID-19“) გარდაცვალებისა და ინფიცირების შემთხვევები მკვეთრად მცირდება, ქვეყნის საზღვრებს გარეთ კი იზრდება. ამ მხრივ ყველაზე მძიმე მდგომარეობა ამ დროისთვის ევროპასა და ირანშია.
მსოფლიოში "COVID-19"–მა 6000 –ზე მეტი ადამიანი იმსხვერპლა, ინფიცირებულთა რაოდნობამ 167 000–ს გადააჭარბა, 78 000–მდე დაავადებული კი გამოჯანმრთელდა. ვირუსი მსოფლიოს 175-ზე მეტ ქვეყანასა და ტერიტორიაზეა გავრცელებული. ამ დროისთვის "COVID-19"–ის საწინააღმდეგო არც ვაქცინა და არც კონკრეტული პრეპარატი არ არსებობს.

Координационный совет рекомендует гражданам старше 70 лет избегать общественных мест и «максимально стараться изолироваться»
16/03/2020 09:43:57 Внутренняя политика
Координационный совет рекомендует гражданам старше 70 лет избегать общественных мест. Об этом после заседания совета сообщил советник премьер-министра Грузии Ираклий Чиковани.
«При участии медицинского персонала принято решение рекомендовать гражданам Грузии старше 70 лет воздержаться от посещения всех мест скопления людей и стараться максимально изолироваться, чтобы избежать любой угрозы их здоровью», - сказал Чиковани.